Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Son 2 Ayın Zirvesinde

Petrol, Son 2 Ayın Zirvesinde
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, ABD stoklarındaki düşüş haberlerinden destek bulmaya devam ederek son iki ayın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor. 

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.30’da 0,24% düşüşle varil başına 87,15 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,32% düşüşle varil başına 83,61 dolardan işlem gördü. 

Gösterge Brent bir önceki seansta 1,3% artışla en son 30 Nisan’da gördüğü 87,34 dolar seviyesine yükselirken, ABD ham petrolü ise 83,88 dolarla son 11 haftanın zirvesine ulaştı. 

Bu artışlar ABD ham petrol stoklarındaki düşüş haberlerinin ardından geldi. ABD Enerji Enformasyon Dairesi, 680 bin varillik beklentiye karşılık stoklarda 12,2 milyon varil düşüş olduğunu bildirdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters