Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol Kasırga Haberleri Karşısında Yatay Seyrediyor

Petrol Kasırga Haberleri Karşısında Yatay Seyrediyor
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, ABD ham petrol stoklarında beklenenden daha büyük bir düşüşle hafif yükselse de Çin ve Euro bölgesinden gelen ekonomik rüzgarlar kazançları sınırladı.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 18.15’te 0,26% düşüşle varil başına 86,10 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,13% düşüşle varil başına 82,70 dolardan işlem gördü. 

Her iki gösterge de bir önceki seansta nisan ayından bu yana en yüksek seviyelerini gördü ancak ABD Ulusal Kasırga Merkezi’nin Beryl Kasırgası’nın bu hafta Meksika Körfezi’ne girmeden önce tropik bir fırtınaya dönüşeceği açıklamalarının ardından geriledi.

Panmure Gordon analisti Ashley Kelty fırtına ilerleyişinin Meksika Körfezi’ndeki kilit altyapıya zarar vermeyecek gibi ilerlediğini söyledi. 

Veri gündemi tarafında, Amerikan Petrol Enstitüsü verilerine atıfta bulunan bazı kaynaklara göre ABD ham petrol stokları 28 Haziran’da sona eren haftada 9,1 milyon varil düştü.

PVM petrol analisti John Evans, “Ham petrol stoklarındaki bu düşüş, kasırga haberlerinin ardından büyük bir satış dalgasını engellemiş olabilir.” yorumunu yaptı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters