Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, İsrail-Hamas Gerilimlerinin Yükselmesiyle Değer Kaybetti

May 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol, İsrail-Hamas Gerilimlerinin Yükselmesiyle Değer Kaybetti

İsrail’in Gazze’nin güneyindeki saldırılarını artırması ve Hamas ile İsrail arasındaki ateşkes anlaşmasının askıda kalması nedeniyle petrol fiyatları kırmızıda seyretti.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.00’de 0,50% düşüşle varil başına 82,91 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,54% düşüşle varil başına 78,06 dolardan işlem gördü. 

Arabulucular Ortadoğu’da bir ateşkes anlaşması sağlamaya çalışırken, İsrail ordusu Gazze Şeridi ile Mısır arasındaki Refah sınır kapısının kontrolünü ele geçirdi ve tankları Gazze’nin güneyindeki Refah kentine girdi.

PVM’den Tamas Varga, “Ateşkes şu an zor görünüyor ve ateşkese ulaşılsa bile Kızıldeniz’deki Husi düşmanlıklarının sona erip ermeyeceği ve Süveyş Kanalı’nın yeniden açılarak bölgedeki nakliye riskini önemli ölçüde azaltıp azaltmayacağı sorusu devam ediyor. Son birkaç gündeki iyimserlik eksikliğinin daha çok fiziki piyasalardaki gerçek zayıflığın bir sonucu olduğuna inanıyorum.” yorumunu yapıyor.

Petrol, İsrail-Hamas Gerilimlerinin Yükselmesiyle Değer Kaybetti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters