Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol İkinci Haftalık Kazancına Doğru İlerliyor

Petrol İkinci Haftalık Kazancına Doğru İlerliyor
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, son dönemlerde merkez bankalarının faiz gündemi ve jeopolitik gerilimlerin hafiflemesiyle karışık bir seyir izledikten sonra bugün 1%’e yakın yükseldi. 

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.30’da 0,91% artışla varil başına 85,84 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,86% artışla varil başına 82,27 dolardan işlem gördü. 

JPMorgan’da küresel emtia strateji ekibi başkanı Natasha Kaneva liderliğindeki analistler, dün müşterilere gönderdikleri bir araştırma notunda, “Petrol talebindeki mevsimsel artış, rafineri çalışmaları ve devam eden hava riskleri göz önüne alındığında ve OPEC ve müttefikleri üretim kesintilerini üçüncü çeyreğe kadar uzatırken, petrol dengeleri sıkılaşmalı ve stoklar yaz aylarında çekilmeye başlamalı.” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca İsrail ve İran destekli milis grubu Hizbullah’ın savaş tehdidinde bulunmasıyla Ortadoğu’da da gerilim yeniden tırmanmaya başladı. İsrail ordusu hafta başında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Lübnan’da bir saldırı için operasyonel planların onaylandığını ve doğrulandığını” söyledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC