Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Haftaya Karışık Başladı

February 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol, Haftaya Karışık Başladı

Petrol fiyatları geçen hafta Ortadoğu’da tırmanan gerilimlerin ardından 6% yükseldi ancak yeni haftanın ilk işlem gününde karışık seyretti.

Brent TSİ 18.30’da 0,15% düşüşle varil başına 82,07 dolardan, ABD ham petrolü ise 0,14% artışla varil başına 76,95 dolardan işlem gördü. 

İsrail’in Hamas’ın ateşkes önerisini reddetmesi ve Mısır sınırında yer alan güneydeki saldırısını sürdürme sözü vermesinin ardından ABD ham petrolü ve küresel gösterge geçen hafta yukarı yönlü bir ivmedeydi.

PVM’den Tamas Varga’ya göre, İsrail açıklamalarının yanı sıra geçen haftaki yükselişin altında yatan başlıca faktörler arasında Kızıldeniz’de gemiciliğe yönelik süregelen tehditler, Rus rafinerilerine yönelik Ukrayna grevleri ve ABD rafineri rakamları da yer aldı.

Varga, “Bu faktörler henüz yatışmış değil ve bu nedenle şu anda gördüğümüzün sadece bir geri çekilme olduğuna inanıyorum.” yorumunu yaptı.

Petrol, Haftaya Karışık Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters