Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol Fiyatları Karışık Seyrediyor

January 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Fiyatları Karışık Seyrediyor

Petrol fiyatları, yatırımcıların hafta sonu Ortadoğu’da yeniden alevlenen karmaşayı sindirirken 1% yükseldikten sonra karışık seviyelerde işlem gördü. 

Brent TSİ 17.00’de 0,42% artışla varil başına 78,48 dolardan, ABD ham petrolü ise 0,07% düşüşle varil başına 72,63 dolardan işlem gördü. 

OANDA’dan Craig Erlam, “Gördüğümüz kısa süreli artışlar, piyasanın Kızıldeniz çevresindeki olaylara olan duyarlılığının altını çizdi.” diyor. 

Wall Street Journal’ın haberine göre petrol devi Shell (SHEL), geçen haftaki saldırıların ardından Kızıldeniz üzerinden yapılan tüm sevkiyatları süresiz olarak askıya aldığını açıkladı.

Analistler, üretim durdurulmadığı sürece petrol fiyatları üzerindeki jeopolitik risk priminin tavan yapabileceğini söyledi.

Petrol Fiyatları Karışık Seyrediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters