Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Faiz Görünümünden Darbe Almaya Devam Ediyor

May 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol, Faiz Görünümünden Darbe Almaya Devam Ediyor

Petrol fiyatları bugün 1%’in üzerinde düşerek ABD’nin faiz indirimlerinin devam eden enflasyon nedeniyle ertelenebileceği ve bunun da dünyanın en büyük petrol kullanıcısındaki talebi etkileyebileceği beklentileriyle kayıplarını üçüncü gün de sürdürdü.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.30’da 1,19% düşüşle varil başına 81,89 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri de 1,32% düşüşle varil başına 77,62 dolardan işlem gördü. 

Dün Amerikan Petrol Enstitüsü (API) rakamlarına atıfta bulunan kaynaklara göre piyasalar, ABD ham petrol ve benzin stoklarının geçen hafta artmasından da olumsuz etkilendi. Analistler, bu rakamların düşmesini bekliyordu.

Saxo emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, “Ham petrol fiyatları, OPEC+’ın fiyatları desteklemek için haziran toplantısında üretim kesintilerini uzatmasıyla birlikte gevşeyen temeller tarafından baskı altında.” yorumunu yapıyor.

Petrol, Faiz Görünümünden Darbe Almaya Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters