Ekonomi ve Finans Haberleri

Pacific Investment: Altın Şu An Fazla Değerli Ama Uzun Vadede Cazip

Pacific Investment: Altın Şu An Fazla Değerli Ama Uzun Vadede Cazip
Google News Icon Takip Et

Pacific Investment Management’a göre, son günlerde görülen gerilemeye rağmen altın hala fazla pahalı ve inatla yüksek seyreden enflasyon FED’in faiz indirimine gitmesini zorlaştıracak. 

Ons altın, 2 bin dolara yakın seyrettikten sonra haziran ayına 1.990 dolar düzeylerinde başladı. Pacific Investment analisti Greg Sharenow’a göre uzun vadede altın destek bulsa da yakında daha da düşebilir. 

Hatta Sharenow, ons altının Hazine tahvillerine göre “görece fazla değerli” olduğunu düşünüyor. Ancak yine de dünya genelinde merkez bankalarının varlıklarını çeşitlendirme hedefiyle altının uzun vadede güçlü bir görünüme sahip olduğunu düşünüyor. 

Ons altın, geçen yılın eylül ayında yatırımcıların FED’in faiz artışı döngüsünü sonlandırdığı inancıyla beslenen ralliye göre hala 20% daha yüksek seyrediyor.  

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg