Bültenler

Orçay Bedelsiz Sermaye Artırım Kararını Revize Etti

August 24, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Orçay Bedelsiz Sermaye Artırım Kararını Revize Etti

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • Hun Yenilenebilir Enerji (HUNER), Güney Avrupa ve Doğu Avrupa ülkelerinde kurmayı planladığı yeni enerji üretim tesisleriyle şirketin yenilenebilir enerji santrali portföyünü büyütme kararı aldı. Şirket bu amaçla İtalya’da yeni bir şirket kurdu. 
 • LDR Turizm (LIDER), pay geri alım kararı aldı. 
 • Orçay (ORCAY), bedelsiz sermaye artırım kararını %290 olarak güncelledi.
 • Girişim Elektrik (GESAN), %70 bağlı ortaklığı Europower aracılığıyla Portekiz’de yerleşik bir müşteriden ‘’OG Hücre, Transformatör, Köşk ve AG Pano” siparişi aldı. Şirket siparişler için 1,28 milyon dolar ödeme alacak. 
 • Hitit Bilgisayar (HTTBT), Mavi Gök Havacılık A.Ş., Alabanda Turizm ve Southwind Airlines isimli üç şirket ile beş yıllık yazılım anlaşması yaptı.
Orçay Bedelsiz Sermaye Artırım Kararını Revize Etti

🔎 Jackson Hole Toplantısından Ne Bekleniyor?

 • Jackson Hole Korkusu: FED tarafından gelen agresif (şahin) açıklamalar küresel piyasalarda risk iştahını (yatırım yapma istekliliğini) törpülüyor. Reuters’ın anket yaptığı ekonomistlere göre, FED eylül ayında faiz oranlarını muhtemelen 50 baz puan artıracak.
 • Ancak yine de 75 baz puan artış beklentileri de masada ve korkunun ana sebebi de bu! FED üyelerinin açıklamaları yakından takip edilirken tüm gözler dünyanın önde gelen ekonomistlerinin ve politika yapıcılarının ekonomi ve politikayı tartışmak için bir araya geldiği FED’in yıllık Jackson Hole toplantısına ve Powell’ın  konuşmasına odaklanmış durumda.

Jackson Hole toplantısına dair tüm gelişmeleri öğrenmek için buraya tıkla!

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alımı yaptı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Bu tarz tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • Naturel Yenilenebilir Enerji: 23 Ağustos 2022 tarihinde, 69,35 – 70,00 TL fiyat aralığından 105.169 adet NATEN hisse (pay) senetlerinin alış işlemini gerçekleştirdi. Geri alımların sermayeye oranı %1,34’e ulaştı. 
 • MLP Sağlık (Medical Park): 23 Ağustos 2022 tarihinde, 40,32 TL – 40,66 TL fiyat aralığından 91.000 TL nominal değerli MPARK hisse (pay) senetlerinin alış işlemini gerçekleştirdi. Geri alımların sermayeye oranı %1,32’ye ulaştı. 

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak şirketler:

 • Kuştur Kuşadası Turizm (KSTUR): 3,2882 TL (%1,48)

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün Amerika’da, Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri ve Askıdaki Konut Satışları verileri yanı sıra Ham Petrol Stokları verileri de açıklanacak. ABD’deki petrol stokları doğrudan petrol ve diğer emtiaların fiyatlarını etkileyebilir:

 • 15:30 – ABD: Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri
 • 17:00 – ABD: Askıdaki Konut Satışları
 • 17:30 – ABD: Ham Petrol Stokları

Orçay Bedelsiz Sermaye Artırım Kararını Revize Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı