Borsa Yorumları

Oppenheimer’ın Mart Ayı için Favori Hisseleri

Oppenheimer’ın Mart Ayı için Favori Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Oppenheimer, aylık olarak düzenlediği favori hisseler listesini birkaç yeni teknoloji ismini içerecek şekilde güncelledi. 

Şirketin güncellemesi, piyasanın dalgalı birkaç gün geçirdiği bir döneme denk geliyor. Üç büyük endeks de geçtiğimiz hafta beş haftalık kazanç serilerini bozdu. Ancak S&P 500, güçlü bilançolar desteğiyle bugün rekor tazeledi.

Bu kapsamda Oppenheimer’ın önümüzdeki ay için artış beklediği hisseleri ve analistlerin yorumlarını birlikte inceleyelim:

  • Goldman Sachs (GS)
  • Church & Dwight (CHD)
  • Lululemon Athletica (LULU)
  • Blue Owl Capital (OBCD)
  • Integral Ad Science Holding (IAS)
  • Expedia Group (EXPE)
  • NXP Semiconductor (NXPI)
  • Cigna Group (GI)
  • CyberArk Software (CYBR)

💻 Hollanda merkezli çip üreticisi NXP Semiconductors, Oppenheimer’ın listesine yeni eklenen bir isim olarak öne çıkıyor. NXP, ayın başlarında açıkladığı üç aylık sonuçlarının ardından şubat ayında şimdiye kadar yaklaşık 12% yükseldi. Bununla birlikte, hissenin 2024’te şimdiye kadarki artışı ise 2,5% seviyesinde.

Oppenheimer analisti Rick Schafer, “NXP’nin otomobillerde artan yarı iletken kullanımından yararlanmak için kapsama evrenimizdeki en iyi konumlandırılmış isimler arasında olduğuna ve büyüyen güvenli kimlik, güvenli işlemler ve mobil ödeme pazarlarına kaldıraçlı birkaç cazip fırsattan biri olduğuna inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🧑‍💻 Listedeki bir diğer yeni teknoloji ismi de CyberArk Software. Analist Ittai Kidron’a göre teknoloji şirketi “ayrıcalıklı hesap yönetimi sektöründe lider ve 44 milyar dolarlık bir pazara hitap ediyor.”

Hisse, geçtiğimiz yılki 67%’lik artışının ardından 2024 yılında 11,4% yükseldi. LSEG verilerine göre analistlerin konsensüs hedef fiyatı, şirketin mevcut seviyelerden 21,7% daha da yükselebileceğini ima ediyor.

👟 Spor giyim şirketi Lululemon, Oppenheimer’ın favori seçimlerinden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Hisse, yılbaşından bugüne kadar 13%’ten fazla değer kaybetmiş olsa da son 12 aylık dönemde 41% yükseldi. 

Analistlere göre hissedeki söz konusu geri çekilme, spor giyim pazarında yoğunlaşan rekabet nedeniyle yavaşlayan büyümeye atfedilebilir. Şubat ayının başlarında şirket, erkek giyim segmentini iki katına çıkarmak ve gelirlerini artırmak için daha büyük bir stratejinin parçası olarak ilk erkek ayakkabı serisini piyasaya süreceğini duyurdu.

Analist Brian Nagel, “Daha dijital bir dağıtım odağına ve pazar stratejisine anlamlı bir geçiş, zincirde büyük satışları ve marj genişlemesini sağlamak için gelişmiş ürün yeniliği ile birlikte iyi çalışıyor. Daha fazla temel güçlenme olmasa da sağlam bir yapının hissenin değerlemesini destekleyeceğinden eminiz.” diyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC