Borsa Yorumları

Norwegian Cruise Line, Turistik Gemi Turlarındaki Doluluk Oranını Artırdı!

October 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Norwegian Cruise Line, Turistik Gemi Turlarındaki Doluluk Oranını Artırdı!

UBS; kruvaziyer, yani turistik gemi turları hizmeti veren Norwegian Cruise Line (NCLH)’ın artan rezervasyonlarından dolayı yatırım olarak tercih edilebileceğini söylüyor. 

Analist Robin Farley bir notta, “Üçüncü çeyrek rezervasyonlarındaki kayda değer iyileşme göz önüne alındığında NCLH’nin “NÖTR” derecelendirmesini “AL” olarak değiştiriyoruz. Bu, şirketin dolulukta diğer kruvaziyer hatlarına yetiştiğini ve fiyatlarını hâlâ 2019 seviyelerinin üzerinde tuttuğunu gösteriyor.” dedi. 

Şirket, bir önceki dönemdeki 65%’lik doluluk oranını üçüncü çeyrekte 82% seviyesine çıkardı. Bu, Farley’in şirketin 2022 ve 2023 hisse başına kazanç tahminlerini yükseltmesine katkıda bulundu. 

Farley, 2022’de NCLH’nin hisse başına 4,66 dolar kaybetmesini bekliyor. Bir önceki tahminde bu rakam 4,97 dolar seviyesindeydi. Ayrıca analist, 2023 hisse başına kazanç tahmini 1,44 dolardan 1,55 dolara çıkardı. 

Pandemi Döneminde Kruvaziyer Şirketlerinin Hisseleri Baskı Altına Girdi

Covid-19 karantilarının yolculuk talebini azaltması nedeniyle kruvaziyer şirketlerinin hisseleri de son yıllarda baskı altına girdi. Bu dönemde UBS, Royal Caribbean (RCL) tercih ederken analist Robin Farley, Norwegian Cruise Line (NCLH)’ın güçlü yerel müşteri tabanı ve lüks segmentiyle güçlü bir konumda olduğunu düşünüyor. 

UBS, enflasyonist rüzgârları gerekçe göstererek NCLH’deki hisse başına fiyat hedefini 18 dolardan 15 dolara indirdi. Ancak bu değişiklik, hissenin hâlâ 29%’luk bir artış potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. 

Norwegian Cruise Line, Turistik Gemi Turlarındaki Doluluk Oranını Artırdı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı