Borsa Yorumları

Morgan, Temettü Ödeyen Bu İsimleri Oldukça Beğeniyor

September 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan, Temettü Ödeyen Bu İsimleri Oldukça Beğeniyor

Morgan Stanley’e göre yatırımcılar, çalkantılı zamanlarda portföylerini dengelemek için temettü ödeyen hisseleri seçerken daha yüksek getiri elde etmeye çalışmanın yanı sıra büyümeyi de göz önünde bulundurmalı.

Yatırım bankası yakın tarihli bir raporunda, “Temettüler pozitif bir getiri desteği sağlar ve temettü ödeyenlerin ödemeyenlere göre üstün performansının kayda değer bir kısmı piyasadaki dalgalanma dönemlerinde ortaya çıkar.” diyor.

Morgan Stanley’e göre, temettü ödeyen hisseler 2000 yılından bu yana, ihtiyari tüketim hariç tüm büyük sermayeli sektörlerde temettü ödemeyenlerden daha iyi performans gösterdi. 

Bu gelir sağlayıcılar, ekonomi enflasyonun yüksek kaldığı ancak azaldığı bir ekonomik zeminle mücadele ederken yatırımcılar için daha da önemli olabilir. Bu amaçla, Morgan Stanley analistleri kendi kapsamları dahilinde en iyi temettü seçimlerinin bir listesini çıkardılar.

Dilersen bu isimlere birlikte bakalım:

  • Energy Transfer (ET
  • Mondelez International (MDLZ)
  • Regions Financial (RF)
  • DTE Energy Company (DTE)
  • Realty Income (O)
  • Cheniere Energy (LNG)
  • ExxonMobil (XOM)
  • Colgate-Palmolive (CL)
  • Procter & Gamble (PG)

⚡️ Doğal gaz boru hattı sektöründe faaliyet gösteren Energy Transfer, Morgan Stanley analisti Robert Kad’dan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip. FactSet’e göre 8,9% temettü ödeyen hisse, 2023 yılında neredeyse 18% değer kazandı.

Banka, “Ilımlı bilançolar ve sermaye tahsisi stratejileriyle desteklenen yüksek temettü getirileriyle, orta akım enerji altyapısı sektörünün gelir odaklı yatırımcılar için cazip getiri sunduğuna inanıyoruz.” diyor. 

🍭 Morgan Stanley ayrıca Sour Patch Kids şekerleme ve Oreo kurabiyelerinin arkasındaki şirket olan Mondelez International’ı da beğeniyor. 2,4% temettü ödeyen hisseye analist Pamela Kaufman “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vermiş.

Morgan Stanley, “MDLZ, 2025 yılına kadar çift haneli hisse başına kâr büyümesi beklediğimizden, istikrarlı ve öngörülebilir olarak gördüğümüz yaklaşık 50%’lik ödeme oranını sürdürmeye yardımcı olacak öngörülebilir sermaye harcamaları nedeniyle paketlenmiş gıda sektöründeki kilit favorimiz.” yorumunu yapıyor. 

Morgan, Temettü Ödeyen Bu İsimleri Oldukça Beğeniyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC