Al Sinyali Veren Hisseler

Morgan Stanley’nin “Mutlaka Sahip Olunması Gereken” Hisseler Seçkisi

January 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin “Mutlaka Sahip Olunması Gereken” Hisseler Seçkisi

Borsalarda güçlü isimlerin güçlü rallilerine tanık olduğumuz bir 2023’ün ardından yeni yılda hafif dalgalı bir başlangıç görülse de Morgan Stanley’e göre bazı hisseler ciddi fırsatlar sunuyor. 

Bankanın ciddi bir artış potansiyeli gördüğü ve 2024’te “mutlaka sahip olunması gerektiğini” söylediği hisseleri birlikte incelemeye ne dersin?

📞 T-Mobile (TMUS)

Morgan Stanley bu yıl kablosuz ağ sektörüne oldukça güveniyor. Banka, T-Mobile’ın önünde bir dizi olumlu katalizör gördüğünü ve cep telefonu devinin sektörden pazar payı almaya hazır olduğunu söyledi.

Analist Simon Flannery, şirketin güçlü sermaye getirisini ve “ağ ve değer tekliflerini” beğeniyor ve “Süregelen sermaye getirileri, 2024 yılı için yaklaşık 12 milyar dolarlık hisse geri alımı anlamına geliyor. Önümüzdeki yılın sonlarında daha büyük bir program olması muhtemel.” yorumunu yapıyor. 

Analiste göre T-Mobile ayrıca Sprint ile 2020’de gerçekleştirdiği birleşmenin meyvelerini toplamaya devam ediyor:

Marjlar ve devam eden verimlilik girişimleri, T-Mobile örneğinde birleşme sinerjileri ile desteklendi ve yapay zekâ da ileriye dönük ek bir fırsat sağlıyor.

Bu faktörlerin hisseyi satın almak için daha fazla neden sağladığını belirten Flannery “En iyi seçimimiz T-Mobile.” diyor. Hisse, geçtiğimiz yıl 13% artış gösterdi.

🚀 Howmet Aerospace (HWM)

Analist Kristine Liwag, Howmet Aerospace’i bankanın 2024 için favori uzay hissesi olarak tanımlıyor. 

Kısa bir süre önce şirketin yatırımcılar için oldukça cazip olduğunu belirten banka, özellikle Howmet’in orijinal ekipman üretimi çabalarının altını çiziyor. 

Liwag, “Howmet’i, yeni uçak yapımları ve yedek parçalardaki artışlardan kaynaklanan ticari havacılık döngüsü için en iyi şekilde konumlandırılmış isim olarak görmeye devam ediyoruz.” diyor. 

Şirketin “düşük kaldıraçlı” bilançosunu ve “çoklu genişleme alanını” beğenen analist, bu durumun Howmet’i “2024 ve sonrasında sermaye getirisi için iyi konumlandırılmış” bir hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Uçak parçalarına olan talep yoğunlaştıkça fiyatlandırma gücünün de ön planda kaldığını belirten Liwag, “HWM, güçlü bir yönetim ekibi ile büyüme ve kalitenin harika bir karışımını sunuyor.” dedi. 

🎧 Spotify (SPOT)

Müzik platformu, 2024’te de Morgan Stanley’nin favorisi olmaya devam ediyor.

Şirket için “daha fazla güzel haberin yolda olduğunu” belirten analist Benjamin Swinburne, başta fiyatlama gücü olmak üzere Spotify gibi müzik şirketleri için trendlerin oldukça güçlü olduğunu düşünüyor. 

Analist, “Müzik streaming alanında fiyat artışlarının ilk turunu ve telif ödemelerini optimize etmeye yönelik ilk hamleleri yeni yeni görüyoruz.” diyor ve fiyat artışlarının gelirlerde büyük bir artış sağlayacağını da ekliyor. 

Spotify hisseleri, geçtiğimiz yılı 137% artıda tamamlamıştı.

Swinburne, “Müzik streaming alanının benimsenmesi için uzun bir küresel yol ile, farklılaştırılmış kazanç görünümü göz önüne alındığında SPOT favori seçimimiz olmaya devam ediyor.” diyor. 

Morgan Stanley’nin “Mutlaka Sahip Olunması Gereken” Hisseler Seçkisi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC