Borsa Yorumları

Morgan Stanley’nin Favori Defansif Büyüme Hisseleri

September 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin Favori Defansif Büyüme Hisseleri

Morgan Stanley, belirsiz bir piyasa ortamında yatırımcıların bazı büyük sermayeli defansif hisselerle kendilerini koruyabileceklerini düşünüyor.

Bu kapsamda banka, hem ocak ayından bugüne hem de daha yakın zamanda görece güçlü bir performans gösteren hisseleri taradı. 

Morgan Stanley’nin incelediği bu isimler; yılbaşından bugüne kadar üstün bir performans gösteren, Morgan Stanley’in tescilli faktör sınıflandırma modeline göre büyüme hissesi olarak sınıflandırılan ve bankadan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu alan hisseler. 

Analist Michelle Weaver “İş döngüsünün kalan süresi hakkında daha kesin verilerin yokluğunda, piyasanın ‘geç döngü’ tarzında işlem göreceğini düşünüyoruz. Bize göre, bunu bir portföyde ifade etmenin en iyi yolu, sanayi ve enerji ile defansif büyüme (sağlık hizmetleri ve temel tüketici malları gibi daha geleneksel defansif sektörler) içeren bir dengedir.” diyor. 

Dilersen bu hisseleri birlikte inceleyelim:

  • Accenture (ACN)
  • Zoetis (ZTS)
  • Mastercard (MA)
  • Eli Lilly (LLY)
  • McDonald’s (MCD)
  • Apple (AAPL)
  • Cardinal Health (CAH)
  • Waste Connections (WCN)
  • Trane Technologies (TT)
  • Costco (COST)

🍔 Bankaya göre McDonald’s kesinlikle bir defansif hisse. Fast food devinin hisseleri yılbaşından bu yana 5,7% yükseldi ancak mevcut çeyrek dönemde yaşanan son kayıplar, şirketin Kaliforniya işçilerinin ücretlerini yükselten ve kısa süre önce kabul edilen fast-food yasa tasarısını reddetmesinden kaynaklandı. 

Yine de Morgan Stanley analistleri hamburger zincirini önümüzdeki aylarda daha iyi performans gösterecek bir büyüme hissesi olarak görüyor.

🛒 Costco Morgan Stanley’nin favori şirketlerden bir diğeri. Paralarını giderek daha fazla değere yatıran müşterilerden faydalandığı için üyelik tabanlı depo perakendecisinin hisseleri bu yıl 23%’ün üzerinde yükseldi. 

🍎 Analistlerin 200,72 dolarlık konsensüs hedef fiyatını koruduğu Apple ayrıca “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip. Teknoloji devinin hedef fiyatı, hissenin önümüzdeki 12 ayda 14,7% yükselebileceğini ima ediyor. 

Şirket hissesinin son dönemlerde yaşadığı düşüşte, Çin’in devlet çalışanlarına uyguladığı iPhone yasağı etkili oldu ve bu durum, Apple’ın en büyük dış pazarındaki yatırımcı güvenini sarstı. Yine de AAPL bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 38% artış gösterdi.

Morgan Stanley’nin Favori Defansif Büyüme Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC