Borsa Yorumları

Mizuho’nun Favori 3 Yarı İletken Hissesi

Mizuho’nun Favori 3 Yarı İletken Hissesi
Google News Icon Takip Et

Mizuho analistleri, bu hafta müşterilerine gönderdikleri bir notta en sevdikleri yarı iletken çip hisselerini paylaştı.

Analistler, genel olarak bellekler ve sabit disk sürücülerde (HDD) yükseliş eğilimini sürdürdüğünü ve son zamanlardaki güçlü performansın ardından Western Digital (WDC), Micron Technology (MU) ve Silicon Motion Technology’yi (SIMO) beğenmeye devam ettiğini belirtti:

WDC, SIMO ve MU için yılın geri kalanında performanslarını yukarı çekebilecek NAND flaş bellekleri ve SSD sabit diskleri fiyatlandırmasında sağlam ve gelişen temeller görmeye devam ediyoruz. MU’nun üçü arasında açık ara en çok sahip olunan ve en çok sevilen hisse olduğunu ve harici bellek çipleri ile üretici yapay zekâ alanında daha saf bir isim olduğunu belirtmek önemlidir. WDC ve SIMO ise MU’ya kıyasla daha az takdir ediliyor.” 

Ayrıca Mizuho, Samsung’un SSD fiyatlarını ikinci çeyrekte çeyrek dönem bazında 25%’e kadar yükseltebileceğini ve güçlü talep ve arz eksikliğinin Samsung için SSD’lerde “stokların tükenmesi” durumuyla sonuçlanabileceğini iddia eden yakın tarihli bir makaleye dikkat çekti.

Mizuho’ya göre bu durum Micron, Western Digital ve Silicon Motion için oldukça iyi bir fırsat olabilir. Micron’un büyük bir SSD tedarikçisini olduğunu belirten Mizuho analistleri, “WDC de öyle ama aynı zamanda büyük bir NAND bellek tedarikçisi olmanın avantajlarını da kullanıyor. SIMO ise akıllı telefonlara, dizüstü bilgisayar SSD’lerine ve kurumsal SSD’lere giren NAND flash kontrolörlerinde faaliyet gösteriyor. Dolayısıyla fiyat yükseldikçe bundan faydalanıyorlar.” diye ekliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing