Borsa Yorumları

Mark Mahaney’nin Favori Teknoloji Hisseleri

May 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Mark Mahaney’nin Favori Teknoloji Hisseleri

Borsalarda yılbaşından bu yana volatil bir seyir görülse de teknoloji sektöründeki ralli devam ediyor. Nasdaq, ocak ayından bu yana 16% yükseldi.

Teknoloji sektörünün önde gelen analistlerinden Mark Mahaney’nin de bu rallide beğendiği iki şirket var: Meta Platforms (META) ve Uber (UBER). 

💻 “Meta’yı beğeniyorum ve hâlâ favorim çünkü değerlemesinin oldukça çekici olduğunu düşünüyorum.” diyen Mahaney, şirketin Reels ürünündeki gelirlere dikkat çekerek performans yönetiminin daha da iyileştiğini belirtiyor. 

Mahaney, Meta’nın “mesaj atmak için tıkla” reklam uygulamasına da dikkat çekiyor. Mahaney’ye göre, reklamlara tıklayan kullanıcıları Instagram, Whatsapp veya Messenger üzerinden söz konusu reklamı veren şirketin mesaj sayfasına yönlendiren bu strateji “özellikle Whatsapp’ın güçlü olduğu pazarlarda Meta için küresel bir fırsat sunuyor.” 

Meta’nın işten çıkarmalar da dahil olmak üzere maliyetleri azaltma kapsamında iddialı olduğunu belirten Mahaney, “Hissenin 350 dolara yükselebileceğini düşünüyorum.” diyor. 

Geçen haftaki bilançosunda 3% gelir artışı açıklayan Meta’nın performansı da güçlendi. Ben Meta’nın bilançosunu kaçırdım diyorsan, Meta Platforms Güçlü Bilançosu Sonrası 10% Ralli Yaptı başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsin.

🚗 Mahaney’nin bir diğer piyasa değeri yüksek teknoloji favorisi de Uber. Uber’in FAVÖK’ünde (faiz, vergi ve amortisman öncesi kâr) ve serbest nakit akışında ciddi bir artış bekleyen Mahaney, Uber için 75 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

Mahaney, Uber’in “gözle görülür bir uzun vadeli kârlılık potansiyeli” olduğunu düşünüyor ve ölçek ve maliyet verimliliklerine paralel olarak pandemi öncesi 30%’a ulaşan FAVÖK kârlılığındaki bu artışın devam edeceğine inanıyor. 

Mark Mahaney’nin Favori Teknoloji Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC