Meta

Meta Platforms Güçlü Bilançosu Sonrası 10% Ralli Yaptı

April 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Meta Platforms Güçlü Bilançosu Sonrası 10% Ralli Yaptı

Amiral gemisi Facebook platformunun reklam gelirlerindeki toparlanma ve genel olarak bilançosunun beklentileri aşmasıyla Meta Platforms (META), dün kapanışın ardından 10% yükseldi. 

Şirket gelirleri yıllık bazda 3% artışla 28,65 milyar dolara yükselirken, yüksek maliyetler faaliyet gelirlerinde 15%’lik bir düşüşe yol açtı. Faaliyet kârlılığı ise 25%’e geriledi. 

Facebook geri mi dönüyor? Öte yandan bu dönemde şirketin en bilindik segmenti Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı beklentileri aşarak 4% artışla 2,04 milyara, aylık aktif kullanıcı sayısı da beklentilere paralel 2,99 milyara ulaştı. 

Şirket ayrıca yılın ikinci çeyreğinde gelirlerinin 29,5 milyar dolar ile 32 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu beklenti, döviz problemlerinin yıllık gelir büyümesinde 1%’le kısıtlı kalmasına dayanıyor. 

👌 CEO memnun: Meta kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, “Yapay zekâ alanında yaptığımız çalışmalar uygulamalarımız ve faaliyetlerimiz genelinde iyi sonuçlar verdi. Daha hızlı bir şekilde daha iyi ürünler geliştirmek için daha verimli bir noktaya geldik ve uzun vadeli vizyonumuzu ortaya koyabilmek için daha güçlü bir konuma ulaştık.” yorumunu yaptı.  

Meta Platforms Güçlü Bilançosu Sonrası 10% Ralli Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha