Yeni Halka Arzlar ve Halka Arz Takvimi

Kuzu Grup GYO Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Kuzu Grup GYO Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023
Google News Icon Takip Et

Kuzu Grup GYO halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

Bu yazımızda Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arz özelliklerini; şirketi, yatırımlarını ve detaylarını inceleyeceğiz.

Heyecanla beklenen diğer büyük halka arzlardan HDM Çelik Boru Halka Arz & Tavuk Dünyası Halka Arz inceleme ve detay yazılarına linklerden ulaşabilirsin.

İçindekiler:

 • Kuzu Grup GYO Ne İş Yapar?
 • Kuzu Grup GYO Arz Fiyatı Ne Kadar?
 • Kuzu Grup GYO Ne Zaman Halka Arz Olacak?
 • Kuzu Grup GYO Borsa Kodu
 • Kuzu Grup GYO Halka Arz Büyüklüğü
 • Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?
 • Kuzu Grup GYO Kimin?
 • Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları
 • Kuzu Grup GYO Gelirlerinin Kullanım Yerleri
 • Halka Arz Dağıtım Metodu
Kuzu Grup GYO Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Kuzu Grup GYO Ne İş Yapar?

1943 yılında kurulan ve 80 yıldır istikrarlı yükselişini sürdüren Kuzu Grup tarafından hayat geçirilen Kuzu Grup GYO,  gayrimenkul geliştirme ve turizm yatırımlarında lider oyuncu olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Kuzugrup GYO 15.06.2021 tarihinde kurulmuş ve 03.05.2023 tarihinde “Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” unvanını alarak gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmüştür.

Şirket; gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve sermaye piyasası mevzuatında izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumu niteliğinde kayıtlı sermayeli halka açık anonim ortaklıktır.

Kuzu Grup GYO, dünyanın başlıca otel zincirlerinden Bonvoy ile 2021’de yaptığı işletme anlaşması yaparak İstanbul Ataköy sahilde faaliyete geçen JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea ile uzun vadeli kira sözleşmeleri imzalayarak düzenli ve öngörülebilir kira geliri elde etmektedir.

JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea, 204 otel odası ve 62 uzun dönem konaklama yapılabilecek rezidans dairesi ile Ataköy’de, sahil erişimi ve eşsiz Marmara denizi manzarası ile misafirlerine hem şehir oteli konforu hem de deniz kenarının benzersiz konaklama tecrübesi sunmaktadır.

Kuzu Grup GYO Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Kuzu Grup GYO hissesi 20,76 TL’den halka arz olacak.

Kuzu Grup GYO Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Kuzu Grup GYO halka arz tarihi 21-22-23 Ağustos 2023 olarak açıklandı. Halka arz için talep toplama süresi ise 3 gün oldu.

Kuzu Grup GYO Sembolü Ne Olacak? Kuzu Grup GYO Borsa Kodu

Kuzu Grup GYO hissesinin sembolüKZGYOolacak.

Kuzu Grup GYO Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Kuzu Grup GYO halka arzının büyüklüğü 1,03 milyar TL olarak açıklandı.

Kuzu Grup GYO Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

Kuzu Grup GYO’nun halka arz açıklık oranı 25%’dır. Toplamda 50 milyon adet lot dağıtılacaktır. 

Kuzu Grup GYO Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Kuzu Grup GYO Kimin?

Kuzu Grup GYO şirketinin 1 ortağı bulunmaktadır. Şirket paylarının 100%’ü Kuzu Toplu Konut şirketine aittir.

Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları (Tahmini)

 • 500 Bin katılım – 55 Lot (1141 TL).
 • 1 Milyon katılım – 27 Lot (560 TL).
 • 1.2 Milyon katılım – 23 Lot (477 TL).
 • 1.4 Milyon katılım – 20 Lot (415 TL).
 • 1.6 Milyon katılım – 17 Lot (352 TL).
 • 1.8 Milyon katılım – 15 Lot (311 TL).
 • 2 Milyon katılım – 14 Lot (290 TL) dağıtabilir.

Kuzu Grup GYO’nun Finansal Gücü

Şirketin hasılatı 2022 yılında 189.898.553 TL olarak gerçekleşmiştir. Bu yükselişin temel nedeni şirketin ana ortağı olan Kuzu Toplu Konut’un bilançosunda kayıtlı bulunan otel taşınmazların aynı sermaye olarak devredilmesi ve faaliyete başlamasıdır.

Şirket ile Kuzu Otel İşletmeciliği 11 Şubat 2022 tarihinde otelin kullanılması ve işletilmesi için sözleşme imzalamıştır. (Söz konusu sözleşme JW Marriott ile otelin eski maliki Kuzu Toplu Konut arasındaki sözleşme yürürlükte kaldığı müddetçe geçerli olacak şekilde düzenlenmiştir.)

(Kaynak: Kuzu Grup GYO Onaylı İzahname)

Kuzu Grup GYO’nun Taahhüt, Fiyat İstikrarı ve Hedefleri

 • 1 yıl boyunca ihraççı pay satışı yapılmayacak.
 • 1 yıl boyunca ortaklar tarafından pay satışı yapılmayacak.
 • Brüt halka arz gelirinin %20’si ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

Şirketin 175.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 875.000.000 TL’lik kayıtlı sermaye tavanı dahilinde mevcut ortağın yeni pay alma hakkı kısıtlanarak 25.000.000 TL artırılarak 200.000.000 TL’ye çıkarılacaktır.

Şirketin sermaye artışı yoluyla elde edeceği halka arz geliri; mevcut dış finansmanının geri ödemesinde, portföyünde bulunan rezidansların tefrişi yatırımında ve işletme sermayesi olarak kullanılacaktır.

Şirketin sermaye artırımı ile ihraç edilecek yeni payların halka arz edilmesi sonucunda halka arz masraflarının çıkarılmasından sonra elde edilecek gelirin kullanım yerleri ile ilgili detaylı bilgiler ve kullanım yerlerinin dağılımı aşağıda sunulmaktadır.

Finansman Ödemesi: Halka arzdan elde edilecek net gelirlerin yaklaşık 65-75%’i şirket portföyünde bulunan ve/veya ileride portföye dahil edilebilecek gayrimenkullerin finansmanı geri ödemesinde kullanılması planlanmaktadır.

Rezidansların Tefrişi Yatırımı: Halka arzdan elde edilecek net gelirlerin yaklaşık 20-25%’i şirketin portföyünde bulunan rezidansların tefrişi amacıyla kullanılması planlanmaktadır.

İşletme Sermayesi: Halka arzdan elde edilecek net gelirlerin yaklaşık 5-10%’u işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılması planlanmaktadır.

Kuzu Grup GYO Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Kuzu Grup GYO Halka Arzı Oransal mı Yoksa Eşit mi Olacak?

Kuzu Grup GYO halka arzı bireysele eşit dağıtım olarak gerçekleşecektir.

📖 Sözlük

Halka arz nedir? Halka arz dağıtım şekilleri, fiyat istikrar politikaları nedir? diye merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan halka arz içeriğine ulaşabilirsin. 

Ayrıca Borsa İstanbul halka arz takvimi ve yeni halka arzlardan anında haberdar olmak istiyorsan linklere tıklayarak sayfamızı kaydedebilirsin!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu KamuyuAydınlatmaPlatformu (www.kap.org.tr), http://kzgyo.com/ web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Taslak İzahname