BIST Şirket Haberleri

KCHOL ve YKBNK Hisseleri: Satış Sonrası Dinamikler

July 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
KCHOL ve YKBNK Hisseleri: Satış Sonrası Dinamikler

Koç Holding‘in Yapı ve Kredi Bankası‘ndaki hisselerinin satışının ardından, bu iki hissenin hareketleri piyasanın gözüne takıldı. 

Koç Holding ve YKB’den Büyük Satış! 💼

Satış haberi dün akşam saatlerinde geldi. Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası’ndaki 575 milyon lira nominal değere kadar hissesini, hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile kurumsal yatırımcılara sattı. Bu satış, analistler tarafından ‘yabancı yatırımcıların Türk varlıklarına ilgisinin arttığı’ şeklinde yorumlandı.

Yapı Kredi Bankası Hisselerinde Düşüş 📉

Dünün kapanışını 13,37 TL’den yapan Yapı Kredi Bankası hisseleri, bugün 12,37 TL’ye kadar geriledi. Saat 15.15 itibarıyla, hisseler 6,88% düşüşle 12,45 TL’den işlem görüyor. 

Koç Holding Hisseleri Yükselişte 📈

Öte yandan Koç Holding hisseleri, dün günü negatif tarafta tamamlamasına rağmen bugün 0,86% artışla 117,50 TL’de bulunuyor. Hisselerin en yüksek değeri ise 121,40 TL’ye kadar çıktı.

Analistler Ne Diyor? 💬

Analistler, Koç Holding’in geçen çeyrek sonu solo net nakit pozisyonunun 352 milyon dolar seviyesinde olduğunu belirtiyor. İşlem sonrası Koç Holding’e ciddi bir nakit girişi olacağından, hisselerinde olumlu tepki bekleniyor. “Yapı Kredi hisselerinde ise kısa vadeli bir baskı görebiliriz.” ifadelerinde bulunuyorlar. 

KCHOL ve YKBNK Hisseleri: Satış Sonrası Dinamikler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP