Ekonomi ve Finans Haberleri

Kasırga Uyarılarının Azalmasıyla Petrol Düştü

Kasırga Uyarılarının Azalmasıyla Petrol Düştü
Google News Icon Takip Et

Teksas’taki önemli bir ABD petrol üretim merkezini vuran kasırganın piyasaların beklediğinden daha az hasara yol açması ve arz kesintisi endişelerini hafifletmesinin ardından petrol fiyatları kırmızıda seyretti.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.30’da 0,55% düşüşle varil başına 85,28 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,46% düşüşle varil başına 81,95 dolardan işlem gördü. 

Petrol rafinaj faaliyetlerinin yavaşlamasına ve bazı üretim tesislerinin tahliye edilmesine rağmen, ABD’nin Körfez Kıyısı boyunca uzanan büyük rafineriler, Teksas kıyılarını vurduktan sonra zayıflayarak tropik fırtınaya dönüşen Beryl Kasırgası’ndan en az düzeyde etkilendi.

ING analistleri Warren Patterson ve Ewa Manthey bir müşteri notunda, “İlk göstergeler çoğu enerji altyapısının zarar görmeden atlatıldığını gösteriyor.” dedi ve ham petrol ve rafine yakıt piyasalarındaki fiyat hareketinin kasırgadan kaynaklanan arz kesintisi konusunda az endişe yansıttığını ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters