Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Mart Ayı Favorileri

Mart 4, 2024 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Mart Ayı Favorileri

ABD’li yatırım bankası JPMorgan, mart ayının ilk günlerinde en favori hisselerinden oluşan listesine ikisi gayrimenkul yatırım ortaklığı olmak üzere üç yeni hisse ekledi.

JPMorgan listesi, bankanın büyüme, gelir ve değer stratejileri etrafında hedeflenen en iyi hisse önerilerini içeriyor.

Bankanın yenilenen listesinde yer alan hisselerin en küçüğü 3 milyar dolar, en büyüğü ise 1,8 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca listedeki isimlerin konsensüs hedef fiyatları, 12 ay içinde bu isimler için artışa işaret ediyor.

Lafı daha fazla uzatmadan JPMorgan’ın mart ayı favorileri listesinde yer alan isimleri birlikte keşfedelim:

  • Annaly Capital (NLY)
  • Ascendis Pharma (ASND)
  • EPR Properties (EPR)
  • Caterpillar (CAT)
  • Danaher (DHR)
  • Amazon (AMZN)
  • Broadcom (AVGO)
  • Eli Lilly (LLY)

🏆 Banka, bir notunda mart ayı için listesine Annaly Capital, Ascendis Pharma ve EPR Properties’i ekledi. Her üç hisse de banka tarafından “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendiriliyor. 

🎯 Analist Richard Shane, gayrimenkul yatırım ortaklığı Annaly Capital’i bir gelir favorisi olarak listeye ekledi. Shane’in 20 dolarlık hedef fiyatı, hisselerin cuma günkü kapanışına göre yaklaşık 4% yükselebileceğini gösteriyor. Ayrıca hisse, 13,5% temettü getirisine sunuyor. 

Konut ipotek finansmanı piyasasında uzmanlaşan Annaly Capital’in hisseleri, 2024’te şimdiye kadar 1% geriledi.

🎯 Bir başka gayrimenkul yatırım ortaklığı olan EPR Properties, bir diğer gelir favorisi olarak listeye katıldı. Şirketin portföyündeki gayrimenkuller arasında kayak merkezleri, eğlence parkları ve sinema salonları yer alıyor. 

Analist Anthony Paolone, hissenin ortalamanın üzerindeki aylık temettüsünü, fiyatını yükseltebilecek büyüme fırsatlarının yanı sıra önemli bir katalizör olarak gösterdi. EPR’ın temettü getirisi 8,2% seviyesinde.

Bankanın 51 dolarlık hedef fiyatı, hissenin cuma günü kapandığı seviyelere göre yaklaşık 22% yukarı yönlü bir ivmeye işaret ediyor. EPR Properties bu yıl yaklaşık 14% değer kaybetti.

🎯 Son olarak, bu yıl 21% artış gösteren Ascendis Pharma, bir büyüme favorisi olarak listeye girmeye hak kazandı. 

Banka, hissenin cuma günkü kapanış seviyesine göre 8%’in üzerinde bir artışa işaret eden 165 dolarlık bir hedef fiyatına sahip. Analist Jessica Fye, şirketin listeye eklenmesini destekleyen katalizörler olarak şirketin yaklaşan lansmanlarını, maliyet azaltma çabalarını ve GLP-1 lisans anlaşmaları potansiyelini gösteriyor. 

🎯 Listeye yeni eklenen isimlerin yanı sıra bazı isimler de yerlerini koruyor. Bu isimlerden biri olan büyüme hissesi Danaher, bu yıl 11% yükseldi. 

Analist Rachel Vatnsdal’ın 300 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, holdingin önümüzdeki 12 ay içinde 17% yükselebileceğine işaret ediyor. 

🎯 Bu yılın başından bu yana 14% yükselen Caterpillar da yerini korumayı başaran bir diğer hisse olarak öne çıkıyor. 

Analist Tami Zakaria’nın 385 dolarlık hedef fiyatı, hissenin 14% daha yükselebileceğini ima ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC