Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Ekim Ayı Favorileri

October 3, 2023 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Ekim Ayı Favorileri

JPMorgan, ekim ayı için en iyi isimler listesine, aralarında yıl başından bu yana büyük bir yükseliş gösteren bir spor bahisleri şirketinin de bulunduğu üç yeni hisse ekledi.

👑 Dilersen analist yorumların incelemeden önce bankanın ekim ayı favorilerine göz atalım:

  • Domino’s Pizza (DPZ)
  • Amazon (AMZN)
  • Lululemon Athletica (LULU)
  • Edgewise Therapeutics (EWTX)
  • General Motors (GM)
  • Wynn Resorts (WYNN)
  • Boston Scientific (BSX)
  • DraftKings (DKNG)

⚽ Banka dün yayınladığı bir notta ekim ayı listesine DraftKings, Boston Scientific ve Wynn Resorts’u ekledi. JPMorgan’ın “odak listesi” olarak adlandırdığı liste, bankanın hisse analistlerinin büyüme, değer ve kısa yatırım stratejilerini kapsayan favori isimlerinden oluşuyor.

Ocak ayından bugüne kadar 155%’in üzerinde yükselen DraftKings, analist Joseph Greff’in 37 dolar seviyesindeki hedef fiyatıyla listede yer aldı. Greff’in hedef fiyatı, cuma günkü 29,44 dolar seviyesindeki kapanışına göre hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 25% artabileceği anlamına geliyor. 

Analist ayrıca, “son anket çalışması, iyileşen temeller, artan tahminler ve yaklaşan yatırımcı gününü” gerekçe göstererek, DKNG hissesinin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi. 

🦾 Yılbaşından bu yana 13% değer kazanan Boston Scientific de listeye yeni eklenen isimlerden biri. Bankanın 60 dolarlık hedef fiyatı, hissenin Cuma günkü 52,80 dolarlık kapanışının ardından 13% daha yükselebileceğine işaret ediyor.

Analist Robbie Marcus, şirketin güçlü uzun vadeli büyüme hedeflerini ve olumlu tahmin analitiğini “çok yıllık büyüme döngüsü” için katalizörler olarak değerlendiriyor.

🏨 Öte yandan ocak ayından bu yana 13% artan Wynn Resorts da bir değer stratejisi fikri olarak listeye eklendi. Greff’in 142 dolarlık hedef fiyatına göre hisse yaklaşık 53% değer kazanabilir. 

Analist, “Makao’daki toparlanma, Çin’den gelen aşırı olumsuz duyarlılığın hisse fiyat performansını bozmasına rağmen hâlâ oldukça sağlam.” diyor. 

🚗 Listedeki yerlerini koruyan isimler arasında bu yıl 3% gerileyen değer hissesi General Motors yer alıyor. Analist Ryan Brinkman’ın 56 dolarlık hedef fiyatı, hisselerin yaklaşık 70% yükselebileceği anlamına geliyor. 

Otomobil üreticisi eylül ayından bu yana, Ford Motor (F) ve Stellantis (STLA) ile birlikte United Auto Workers sendikasının grevlerinin hedefi oldu. Detroit Üçlüsü olarak bilinen şirketlere karşı toplam yaklaşık 25 bin işçi greve katıldı.

💉 Edgewise Therapeutics de listede kalmayı başaran bir başka büyüme ismi. Analist Tessa Romero’nun 26 dolarlık fiyat hedefi, hissenin cuma günkü kapanışı olan 5,73 dolardan 353% daha fazla yükselebileceğini gösteriyor. Hisse, bugüne kadar 36%’ın üzerinde geriledi.

JPMorgan ayrıca Boyd Gaming (BYD), CarMax (KMX) ve Carvana (CVNA) dahil olmak üzere beş ismi listeden çıkardı.

JPMorgan’ın Ekim Ayı Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC