ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

April 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Google’ın çatı şirketi Alphabet (GOOGL) hisseleri, şirketin son bilançosunda yapay zekâ ve bulut gelirlerinin katkısı sayesinde güçlü bilanço açıklamasıyla yükseldi. Piyasa beklentisinin üzerindeki sonuçların ardından GOOGL hisseleri hafta boyunca toplam 11,14% değer kazandı.

🔴 Meta Platforms (META) hisseleri, şirketin son çeyrek bilançosunun beklenti üstü gerçekleşmesine rağmen ılımlı gelecek beklentileri karşısında geriledi. META hisseleri hafta boyunca toplam 10,26% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 Yılın ilk çeyreğine ilişkin bilanço açıklayan TAV Havalimanları (TAVHL) hisseleri, şirketin geçen yılki 919,1 milyon TL’lik zarara kıyasla bu yıl 298 milyon TL’lik net kâr açıklaması sonrasında hafta boyunca toplam 13,66% değer kazandı.

🔴 Doğuş Otomotiv (DOAS) hisseleri, şirket hafta başında pay başına net 36,81 TL temettü ödemesi gerçekleştirdikten sonra kâr realizasyonlarıyla karşılaşarak hafta boyunca toplam 8,75% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı