Bültenler

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri

June 27, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri

Microsoft (MSFT) / Güncel Fiyat: 267,70 dolar

🎯 Citi analisti Tyler Radke, paylaştığı bir notta Microsoft’un “defansif” özelliklere sahip olduğunu söyledi. Analistin hisse üstünde 364 dolarlık hedef fiyat ile “AL” notu bulunuyor. Analistin hisse için belirlediği hedef fiyat tahmini, kapanış fiyatının neredeyse 36% üzerinde getiri oranına işaret ediyor.

🔍 Ne demiş?

  • Citi, bu yılki yazılım hisselerindeki satışların en kötüsünün gerçekleştiğini düşünerek yükselmeye hazır bir yazılım şirketleri listesi hazırladı.

  • Citi, Microsoft’u “hâlâ esnek IT ​​bütçelerine” en çok maruz kalan hisse senetlerinden biri olduğu ve “defansif hibrit uygulamalara/infra özelliklere” sahip olduğunu belirterek listesinin başına ekledi. Kaynak

  • Analist Tyler Radke ayrıca Citi’nin Microsoft’un ticari bulut işindeki ivme ve uzun vadeli fiyatlandırma gücüyle yönetilen “sürekli çift haneli büyüme” konusunda yüksek inancı olduğunu söyledi.

  • Radke, “Yazılım, IGV endeksinin bugüne kadar 30% düşmesi ve büyüme çarpanlarının pandemi öncesi seviyelerin yaklaşık 70% altına çekilmesiyle 2022′ye acımasız bir başlangıç ​​yaptı” dedi. “Değerlemeler en düşük seviyelerine yakınken, özellikle ABD 10 yıllık faiz oranındaki yükselişle birlikte, sektördeki değer kaybının büyük ölçüde gerçekleştiğine inanıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

  • Radke, “Yazılım şirketlerinin değerlemeleri, birkaç yılın en düşük seviyelerine düştü ve bu ABD 10 yıllık faiz oranları çarpıcı biçimde yükselirken gerçekleşti. En kötünün sona erdiğine inanıyoruz, ancak ikinci çeyrekte daha zayıf bir makro zemin ve zorlu kompozisyonlar ile artan oynaklık olabilir” dedi.

Amazon (AMZN) / Güncel Fiyat: 116,46  dolar

🎯 Evercore, Amazon’daki hedef fiyatını bir çevrimiçi alışveriş anketi gerçekleştirdikten sonra 205 dolardan hisse başına 180 dolara düşürdü, ancak şirketin hala güçlü bir liderlik pozisyonuna sahip olduğunu söylüyor ve “ÜSTÜN PERFORMANS” notunu sürdürdü. Evercore’un belirlediği hedef fiyat, Amazon’un kapanış fiyatından 55% yüksek bir getiri potansiyeline işaret ediyor.

🔍 Ne Demiş?

  • “Bununla birlikte, Amazon’a özgü anket sonuçları büyük ölçüde olumluydu. Amazon, müşterileri arasında rekor sıklık ve harcama ile online perakendedeki lider konumunu korumaya devam ediyor.”

Apple (AAPL) / Güncel Fiyat: 141,66 dolar

🎯 Morgan Stanley, Apple’ın yükselen faiz ortamında “en iyi konumlanmış” hisselerden biri olduğunu söylerken hisse için notunu “YÜKSEK AĞIRLIK” olarak yineledi. Şirketin Apple için hedef fiyatı 185 dolar, bu fiyat Apple’ın kapanış fiyatından neredeyse 31% yüksek getiri potansiyeline işaret ediyor.

🔍 Ne Demiş?

  • “En iyi konumdaki isimler arasında AAPL, CRCT, GPRO, GRMN, LOGI, SMRT ve SONO yer alıyor, çünkü bu şirketlerin hepsinin anlamlı net nakit pozisyonları var.”

Shopify (SHOP) / Güncel Fiyat: 385,23 dolar

🎯 Morgan Stanley, 450 dolar hedef fiyat belirlediği Shopify için “EŞİT AĞIRLIK” notunu yineledi. Şirket, Shopify’ın kapsamına yeniden başladı ve birkaç kısa vadeli risk gördüğünü söyledi. Şirketin belirlediği hedef fiyat Shopify hissesinin kapanış fiyatından 17% yüksek getiri potansiyeline işaret ediyor.

🔍 Ne demiş? 

“Uzun vadeli fırsatlara karşı güçlü konumlandırma bugün SHOP’ta muhtemelen göz ardı ediliyor olsa da küçük işletmelerin makro duyarlılığı etrafındaki riskler, e-ticaret harcamalarının normalleşmesi ve yönetimden gelen sınırlı şeffaflık, şirket için kısa vadeli riskler arasında.”

🔍 Ne Oluyor? 

  • Bugünkü işlem gününün sonunda Shopify hisseleri 1’e 10 oranında bölünecek. Yani, yarın her 1 Shopify hissesi 10 hisse haline gelecek. Hisse fiyatı ise 10’a bölünecek.

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı