Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri – 23 Mayıs Haftası

May 25, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri – 23 Mayıs Haftası
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 23 Mayıs Haftası

🎯 Apple (AAPL) / Güncel Fiyat: 140,36 dolar

🎯BofA analisti Wamsi Mohan, Apple hisselerinde “AL” notunu ve 200 dolarlık hedef fiyatını yineledi.

🔍 Ne demiş? 

  • Analist, App Store gelir büyümesinin hızlandığını gördüğünü söyledi. Apple’ın App Store gelir artışının 3. çeyrekten bugüne kadar 2,6 milyar dolara veya 30 Nisan’a kadar yıldan yıla 7% arttığına dikkat çekti.

🎯 Evercore ISI analisti Amit Daryanani de dün Apple’da “AL” notunu korudu ve 210 dolarlık bir hedef fiyat belirledi.

🎯 UBS analisti David Vogt, ABD’de Iphone satın alma talebinde mütevazi bir düşüş olduğunu belirterek Apple için “AL” notunu yineledi. Analistin hisse için ortalama hedef fiyat beklentisi 185 dolar.

🔍 Ne olmuştu?

Apple ile ilgili anketten önemli çıkarımlar : 

  • Çin’de iPhone satın alma talebi bir önceki yıla göre 600 baz puan artarak altı yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve bu, iPhone 13 serisinin yerel markalardan hisse kazanımları sağladığını gösteriyor. 
  • ABD’de ise iPhone satın alma talebi bir önceki yıla göre 400 baz puan düştü, bu iki yılın en düşük seviyesi diyebiliriz.

🎯 Wedbush’tan Daniel Ives, Apple’ın “AL” notunu 200 dolar hedef fiyatı ile yineledi.

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 23 Mayıs Haftası

🎯 Nvidia (NVDA) / Güncel Fiyat: 161,54 dolar

🎯 Truist Securities analisti William Stein, NVIDIA için “AL” notunu korurken hedef fiyatını 298 dolardan 285 dolara düşürdü.

🎯 UBS analisti Timothy Arcuri, Nvidia üzerindeki hedef fiyatını 350 dolardan 280 dolara düşürdü, ancak ilk çeyrek sonuçlarının hemen öncesinde hisse için “AL” notunu koruyor. 

🔍 Ne demiş? 

  • Analist, yatırımcılarla paylaştığı bir araştırma notunda, “Nvidia sahip olduğu veri merkezinin gücü sebebiyle yatırımcıların sahip olduğu önyargıdan faydalanarak çok daha iyi sonuçlar elde ediyor ve oyun tarafındaki rakamlar yatırımcıların korktuğu kadar düşecek gibi gözükmüyor” ifadelerini kullandı.

🎯 Bernstein analisti Stacy Rasgon, firmanın Nvidia’ya yönelik hedef fiyatını 325 dolardan 225 dolara indirdi ve üç aylık sonuçların öncesinde hisselerde “ÜSTÜN PERFORMANS” notunu koruyor. 

🎯 Wells Fargo analisti Aaron Rakers, firmanın Nvidia ile ilgili fiyat hedefini 370 dolardan 250 dolara düşürdü ve 25 Mayıs’taki 1. Çeyrek raporu öncesinde hisselerde “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. 

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 23 Mayıs Haftası

🎯 Netflix (NFLX) / Güncel Fiyat: 180,34 dolar

🎯 Citigroup analisti Jason Bazinet, Netflix üzerindeki “AL” notunu ve 295 dolarlık hedef fiyatını koruyor.

🔍 Ne demiş? 

  • Citi analisti, yatırımcılara bir araştırma notunda, Netflix’in abone tabanı daralmaya başladığında, yatırımcılar firmayı büyüyen bir hisse olarak görmeyi bıraktığını ve serbest nakit akışı olmaması nedeniyle değer yatırımcılarının şirketi nasıl değerlendireceklerinden emin olmadıklarını belirtti. Analist, “Dolayısıyla Netflix’in öz sermayesi doğal bir yatırımcı tabanına sahip değil” ifadelerini kullandı. 
  • Bazinet, şirketin iki seçeneği olduğuna inanıyor: daha düşük fiyatlı bir reklam paketi sunmak veya hesap paylaşımından para kazanmak. Bazinet, 2023’te beklediği reklam tabanlı bir paketin Netflix’in abone büyümesini sürdürmesine ve serbest nakit akışı ile net gelir arasındaki 5 milyar dolarlık açığı kapatmasına yardımcı olacağına inanıyor. Öte yandan, hesap paylaşımından para kazanmanın mevcut seviyelerin ötesine geçmesinin pek mümkün olmadığını iddia ediyor. 
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 23 Mayıs Haftası

🎯 Disney (DIS) / Güncel Fiyat: 101,59 dolar

🎯 Daiwa analisti Jonathan Kees, Disney hisseleri için “AL” notunu korurken hedef fiyatını 201 dolardan 151 dolara düşürdü, ancak yatırımcıların düşüşü satın alması gerektiğini söyledi.

🔍 Ne demiş? 

  • Analist “Disney’in gelişen pazara hükmedebileceğine inanmaya devam ediyoruz ve hisse senedi zayıflığına satın alma fırsatları olarak bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 23 Mayıs Haftası

🎯 Tesla (TSLA) / Güncel Fiyat: 628,16 dolar

🎯 Çayva analisti Jairam Nathan Tesla için “AL” notunu ve 800 dolarlık hedef fiyatını yineledi. Nathan Tesla’nın 2022’de 1,2 milyon ve 2023’te 1,8 milyon araç teslim edeceğini öngörüyor. 

🎯 Bernstein, salı günü bir notta Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının Tesla hisselerinin düşmesine neden olabileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

Haftalık Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyat Tahminleri - 23 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı