ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Yeni Zirveler Yakında mı?

Günün Hisseleri: Yeni Zirveler Yakında mı?
Google News Icon Takip Et

Tatilden dönen ABD hisse senedi endeksleri, güne yükselişle başlıyor. Endekslerdeki güçlü momentum, yatırımcılarda yeni rekor beklentilerini doğuruyor.

Dün piyasa tatili nedeniyle işleme kapalı olan hisse senedi endekslerinde salı günü de yeni zirveler izlenmişti.

Özellikle çip üreticisi Nvidia (NVDA) hisselerinin hafta boyunca 10%’dan fazla değer kazanarak piyasa değerini 3,34 trilyon dolara yükseltmesi, endekslerin yükselişini destekliyor.

Yılbaşından bu yana 170% değer kazanan Nvidia, son rallisi ile birlikte Microsoft’un piyasa değerini de aşarak dünyanın en değerli şirketi unvanını kazandı.

Makroekonomik tarafta veri takvimi sakin görünürken bugün İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz kararı odaktaydı. BoE, beklentilere paralel şekilde faiz oranında değişikliğe gitmedi. Ekonomistler, BoE’nin faiz indirim adımını ağustos toplantısında atabileceğini tartışıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

📱 AAPL – Apple 

🎶 SOUN – SoundHound AI

⚙️ AMD – Advanced Micro Devices

🚗 TSLA – Tesla

💾 MU – Micron Technology

🦾 ARM – Arm Holdings

🎬 BILI – Bilibili

⛏️ BITF – Bitfarms

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq