ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Veri Takvimi Fiyatlamalarda Belirleyici Olacak

Mart 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Veri Takvimi Fiyatlamalarda Belirleyici Olacak

ABD hisse senedi endeksler perşembe ve cuma günleri açıklanacak önemli veriler öncesinde güne hafif olumlu başlamaya hazırlanıyor. S&P 500 yılın ilk çeyreğinde 13,1% yükselişle 2019 ve 2021’den bu yana, endekslerin en iyi birinci çeyrek performansına işaret ediyor. 

Bugün makroekonomik veri takvimi sakin görünürken yatırımcılar ilerleyen saatlerde Fed yetkilisi Waller’ın yapacağı açıklamalara odaklanacak. Waller’ın konuşması cuma günü takip edilecek Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları öncesinde önem arz edecek.

Yarın yatırımcılar haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve 4Ç büyüme verilerini izleyecek. Cuma günü ABD endeksleri piyasa tatili nedeniyle işleme kapalı olacakken, gün içinde açıklanacak çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi enflasyon görünümüne ilişkin ipucu sunacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔋 ALT – Altimmune  

🧬 NVCR – NovoCure

🏹 HOOD – Robinhood Markets

🚗 TSLA – Tesla 

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚘 LCID – Lucid Group  

🖥️ NVDA – Nvidia  

🧫 MESO – Mesoblast  

🌿 TLRY – Tilray

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti