ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Tahvil Getirileri Rekor Seviyelerde

April 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Tahvil Getirileri Rekor Seviyelerde

Dünü yatay tamamlayan ABD hisse senedi endeksleri, yatırımcıların yarın açıklanmasını beklediği enflasyon verisi öncesinde güne yatay-pozitif başlamaya hazırlanıyor.

Odakta yarın açıklanacak enflasyon verisi olmaya devam ediyor. Dünkü seansta enflasyon verisinin Fed’in faiz indirme sürecine dair ipucu sunması beklentisiyle ABD 10 yıllık Hazine tahvili getirisi 4,4%’ü aştı. Tahvil getirilerindeki yükselişte güçlü gelen istihdam verisinin de etkili olduğu belirtilebilir.

Piyasa beklentisi enflasyonun aylık 0,3% arttığı yönünde bulunuyor. Çarşamba günkü enflasyon verisinin yanı sıra, ilerleyen saatlerde son Fed toplantısına ilişkin tutanakların da yayımlanması planlanıyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

 🌿 TLRY – Tilray 

 🔬 ACRV – Acrivon Therapeutics

 🚗 TSLA – Tesla

 🖥️ INTC – Intel 

 🔊 SOUN – SoundHound AI

 💻 MSFT – Microsoft 

 🌿 CGC – Canopy Growth 

 💳 SOFI – SoFi Technologies

 🛢️ PAA – Plains All American Pipeline

 🎮 NVDA – Nvidia 

Günün Hisseleri: Tahvil Getirileri Rekor Seviyelerde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq