ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nvidia Düşüşünü Sürdürüyor

Günün Hisseleri: Nvidia Düşüşünü Sürdürüyor
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri, haftanın ilk işlem gününe hafif yükselişle başladı.

Geçen hafta kâr satışlarının etkisiyle 4% gerileyen Nvidia (NVDA) hisseleri, bugün de 3% aşağıda fiyatlanıyor. Ancak bu geri çekilmeye rağmen Nvidia’nın yılbaşından bu yana 150% yükselerek endeksteki en iyi performans gösteren hisselerden biri olması dikkat çekici. 

Yapay zekâ coşkusunun etkisiyle S&P 500’ün yılbaşından beri 15% yükseldiği ve 31 defa rekor kapanış gerçekleştirdiği belirtilebilir.

Makroekonomik tarafta ise bugün açıklanacak önemli bir veri bulunmazken, yatırımcılar perşembe günü açıklanacak GSYH ve cuma günü açıklanacak çekirdek PCE verilerini bekliyor. Özellikle Fed’in de enflasyon göstergesi olarak yakından izlediği PCE verisinin fiyatlamalar üzerinde belirleyici olması beklenebilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

💻 NVDA – Nvidia 

💾 MU – Micron Technology

🍫 MDLZ – Mondelez International

🚗 TSLA – Tesla

🍏 AAPL – Apple

💊 BBIO – BridgeBio Pharma

🧬 ALNY – Alnylam Pharmaceuticals

🖥️ BITF – Bitfarms

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq