ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Nvidia Bilançosu Öncesi Nasdaq’tan Yeni Rekor

May 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Nvidia Bilançosu Öncesi Nasdaq’tan Yeni Rekor

ABD hisse senedi endeksleri güne yatay başlamaya hazırlanıyor. Dün kapanış rekoru kıran Nasdaq, bugün temkinli görünüm izliyor. Yatırımcılar yarın piyasa kapanışı sonrasında açıklanacak Nvidia (NVDA) bilançosunu bekliyor.

S&P 500’de yatay bir kapanış izlenirken 40.000 seviyesinin üstünde tutunmaya çalışan Dow Jones, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un emekliliğinin beklenenden erken olabileceğine ilişkin haberlerle bu seviyenin altında geriledi. JPM hisseleri de 4%’ten fazla geriledi.

Fed yetkililerinin mesajlarının odakta olduğu haftada yarın yayımlanacak son Fed toplantısına ilişkin tutanaklar endeksin seyrinde belirleyici olabilir. Yatırımcılar, tutanaklarda enflasyon görünümüne ve parasal sıkılaşma sürecine dair ipucu arayacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛍️ JD – JD.com

🎶 SOUN – SoundHound AI

🖥️ NVDA – Nvidia 

🚗 TSLA – Tesla

🚘 LI – Li Auto

🏦 SOFI – SoFi Technologies

💰 COIN – Coinbase 

🔗 MU – Micron Technology.

🚀 ASTS – AST SpaceMobile

🎮 ARM – Arm Holdings

Günün Hisseleri: Nvidia Bilançosu Öncesi Nasdaq’tan Yeni Rekor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq