ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Kâr Satışları Sonrası Toparlanma

March 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Kâr Satışları Sonrası Toparlanma

ABD hisse senedi endeksleri dün yaşanan kâr satışları sonrasında güne hafif pozitif başlıyor. Yine de, endeksler üst üste beşinci pozitif aya ilerlerken yüksek yatırımcı iştahı korunuyor. Bazı yatırımcılar ise endeksleri aşırı alım bölgesine gelmesinden dolayı endişe duyuyor.

Bugün ABD’de veri takvimi sakin. Bu hafta yatırımcı odağı perşembe günü açıklanacak 4Ç büyüme verisi ve cuma günü açıklanacak çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisinde olacak. Büyüme verisi ABD ekonomisinin resesyona girme ihtimaline ilişkin ipucu sunabilir. Diğer yandan Fed’in enflasyon göstergesi olarak takip ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi ise faiz indirim sürecine dair mesaj verebilir. 

Cuma günü ABD piyasaları tatil nedeniyle işleme kapalı olacak. Yatırımcılar Fed Başkanı Powell’ın cuma günü gerçekleştireceği konuşmasını takip edecek. Powell’ın para politikalarına ilişkin mesajlarının tonu önem arz edecek.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔊 SOUN – SoundHound AI, Inc.  

🚗 TSLA – Tesla 

🧬 MESO – Mesoblast  

💊 STOK – Stoke Therapeutics  

🚘 LCID – Lucid Group  

🍏 AAPL – Apple  

💸 SOFI – SoFi Technologies  

🍩 DNUT – Krispy Kreme  

🌿 TLRY – Tilray 

Günün Hisseleri: Kâr Satışları Sonrası Toparlanma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq