ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Hisselere Powell Dopingi

Günün Hisseleri: Hisselere Powell Dopingi
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri dün yine, yeniden rekor kapanış gerçekleştirdi. Endekslerin yükselişinde Fed Başkanı Powell’ın güvercin tonlu mesajları etkili oldu. 

Başkan Powell dünkü konuşmasında faiz oranlarını uzun süre yüksek tutmanın ekonomik büyümeyi durdurabileceği konusunda uyarıda bulundu. Powell, “Politika faizini çok geç veya çok az indirmek ekonomik aktiviteyi ve istihdamı gereksiz yere zayıflatabilir.” dedi. Powell, bugün Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde konuşma gerçekleştirmeye devam edecek. 

Powell’ın enflasyona ilişkin de ılımlı ifadeleri yatırımcı iştahını artırırken herkesin odağı yarın açıklanacak ABD enflasyon verisinde bulunuyor. Yarınki verinin aylık bazda 0,1% artış göstermesi ve yıllık bazda ABD enflasyonunun 3,3%’ten 3,1%’e gerilemesi bekleniyor. Verinin beklenti altında gelmesi endekslerde yeni rekorların izlenmesinde etkili olabilir. Tersine, verinin beklenti üstü gelmesi ise endekste düzeltme hareketlerinin başlamasında tetikleyici olabilir.

Powell’ın ifadelerine dair detaylı bir okuma için “Powell’ın İfadesiyle Borsalar Rekor Tazeledi” başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsin.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🛴 ZAPP – Zapp Electric Vehicles

💻 NVDA – Nvidia

🚗 TSLA – Tesla

💻 AMD – Advanced Micro Devices

🔬 INTC – Intel 

💾 MU – Micron Technology

🖥️ SOUN – SoundHound AI

🔍 BIDU – Baidu

💳 SOFI – SoFi Technologies

🔒 LZ – LegalZoom.com

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq