ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Enflasyon Verisi Sonrası Kırmızılar Hakim

April 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Enflasyon Verisi Sonrası Kırmızılar Hakim

ABD hisse senedi endeksler beklenti üstünde gelen ABD enflasyon verisi sonrasında güne satıcılı başlıyor. 

ABD’de mart ayına ilişkin enflasyon verisi aylık bazda 0,4% artış göstererek yıllık bazda 3,2%’den 3,5%’e yükseldi. Piyasa beklentisinin üzerinde gelen enflasyon verisinde barınma maliyetlerinin artış hızının yavaşladığı dikkat çekerken yükselen emtia maliyetlerinin enflasyon üzerinde yukarı yönlü risk oluşturduğu takip ediliyor.

Enflasyondaki yapışkanlığın devam etmesi ve son gelen güçlü tarım dışı istihdam verisi sonrasında Fed’in faiz indirimlerine geç başlayabileceği tartışılırken para piyasalarında 2024’teki faiz indirimi beklentisi üç seferden iki sefere gerilemiş durumda. Yüksek enflasyon verisi sonrasında dolar endeksinde güç kazanımı takip edilirken hisse senedi vadelilerinde satıcılı görünüm dikkat çekiyor.

Veri sonrasında FedWatch’a göre Fed’in haziran toplantısında faiz indirimlerine başlama ihtimali 56%’dan 20%’ye geriledi. Temmuz toplantısında ise faiz indirim ihtimali 37% seviyelerinde bulunuyor. 

Öte yandan hisse senedi piyasalarından çıkış yapan yatırımcıların tahvillere yönelmesiyle ABD 10 yıllık Hazine tahvili getiri yeniden 4,5%’e yükselerek 2024’ün zirvesine ulaştı.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🌍 NA – Nano Labs

🎵 SOUN –  SoundHound AI

💳 SOFI – SoFi Technologies

🚗 TSLA – Tesla

🖥️ INTC – Intel 

🎮 NVDA – Nvidia

✈️ AAL – American Airlines

🌿 TLRY – Tilray Brands

🚙 RIVN – Rivian Automotive

📱 AAPL – Apple

Günün Hisseleri: Enflasyon Verisi Sonrası Kırmızılar Hakim

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq