ABD Borsası Notları

Günün Hisseleri: Çip Hisseleri İçin Hareketli Bir Seans

Mart 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Hisseleri: Çip Hisseleri İçin Hareketli Bir Seans

Yatırımcılar Nvidia’nın GTC konferansındaki açıklamalarını değerlendirirken hisse senedi piyasaları güne hafif aşağıda başlıyor. 

Yapay zeka rallisinden oldukça faydalanan çip üreticisi Nvidia’nın (NVDA) CEO’su Jensen Huang, dün ilk kez düzenlenen GTC Konferansı’nda son yapay zeka çipi olan Blackwell’i tanıttı. Yeni çip haberi olumlu olsa da Nvidia hisselerinin yılbaşından bu yana 78%’den fazla yükseliş kaydetmesi sonucunda yatırımcılar bu haberin ardından kârlarını realize etmek istemiş olabilir.

Dört gün sürmesi beklenen GTC konferansındaki açıklamaları “Nvidia Haftası: Yeni Anlaşmalar, Çipler, Yazılımlar ve Robotlar” başlıklı içerikte senin için derledik.

Nvidia’nın yapay zeka çiplerini üretmesi için temel bir tedarikçi konumunda olan Super Micro Computer’ın (SMCI) hisse satacağına ilişkin haberler ile de SMCI hisseleri 10% düştü. Haberin detaylarına “Super Micro Hisse Satışı Kararı Sonrası 10% Düştü” başlıklı içerikten ulaşabilirsin.

Çip hisseleri için hareketli bir seans olurken Wall Street yarın açıklanacak Fed faiz kararına da odaklanmış durumda. Hatırlarsak, son açıklanan enflasyon verisi Fed’in faiz oranlarının beklenenden daha uzun süre yüksek kalacağına işaret edebileceği endişesine neden olmuştu. Ancak, CME FedWatch’a göre, 99% ihtimalle Fed’in bu toplantıda politika faiz oranını sabit bırakması bekleniyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

📈 FUSN – Fusion Pharmaceuticals

🔬 CERS – Cerus 

🎵 SOUN – SoundHound 

🧬 PACB – Pacific Biosciences of California

🚗 TSLA – Tesla

💻 NVDA – Nvidia

💻 AMD – Advanced Micro Devices

💼 SOFI – SoFi Technologies

💻 SMCI – Super Micro Computer

💰 BITF – Bitfarms

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq