Borsa Haberleri

Super Micro Hisse Satışı Kararı Sonrası 10% Düştü

March 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Super Micro Hisse Satışı Kararı Sonrası 10% Düştü

Super Micro Computer (SMCI), şirkete yaklaşık 2 milyar dolar getirebilecek 2 milyon hisse satacağını açıkladı. Yapay zekâ sunucuları üreticisinin hisseleri, hisse satışı açıklamasının ardından 10% geriledi. 

Şirketin hisseleri, ocak ayından bu yana üç kattan fazla arttı ve bu da hisse satışı yoluyla fon sağlamayı kazançlı bir seçenek haline getiriyor.

Super Micro, yapay zekâ veri merkezlerinde kullanılan sunuculara yönelik artan talep sayesinde, bu yıl Wall Street’te yapay zekâ öncülüğündeki amansız rallinin arkasında yer alan Nvidia’dan (NVDA) daha iyi performans gösterdi.

Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı yasal başvuruda, hisse satışından elde edilen gelirin envanter satın almak, üretim kapasitesini genişletmek, araştırma ve geliştirme yatırımlarını artırmak ve diğer işletme sermayesi amaçları için kullanılacağını söyledi.

Şirketin tedavüldeki hisselerinin arzdan sonra 58,6 milyona çıkacağı belirtilirken, sigortacı Goldman Sachs’ın 30 gün içinde 300 bine kadar ek hisse satın alma opsiyonu olduğu da eklendi.

Super Micro Hisse Satışı Kararı Sonrası 10% Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters