Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Bilanço Sezonu Favorileri

October 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Bilanço Sezonu Favorileri

Goldman Sachs, bugünlerde hisselerdeki olumsuz havanın, bu hafta başlayan bilanço sezonunda çok sayıda şirket için tersine dönebileceğine inanıyor.

Yatırımcılar, bilançolar konusunda kendilerini tedirgin eden çeşitli olumsuzluklarla mücadele ediyor. Gösterge S&P 500, Hazine tahvili getirilerinin 16 yılın en yüksek seviyelerinde seyrettiğini gösteren veriler sebebiyle son üç ayda 2% değer kaybetti. Cumartesi gününden itibaren İsrail ve Hamas arasında patlak veren savaş da hâlihazırda sıkışık olan petrol piyasasına yönelik endişeleri artırıyor.

Goldman, bilanço sezonu başlarken yanlış fiyatlandırılmış bilanço beklentilerini teşvik eden gerginlikten yararlanmak için, yukarı yönlü potansiyel hareketlere sahip cazip fiyatlı hisseler sunuyor. 

Aşağıdaki listede yer alan isimler Goldman’dan “AL” değerlendirmesine sahip. Ancak en önemlisi, Goldman analistleri bu şirketlerin bilançolarını Wall Street konsensüs tahminlerine kıyasla daha yüksek bekliyor:

  • Cenovous Energy (CVE)
  • First Solar (FSLR)
  • FedEx (FDX)
  • Nvidia (NVDA)
  • Lyft (LYFT)
  • Snowflake (SNOW)
  • Humana (HUM)

🛢️ Goldman, Kanadalı petrol ve doğalgaz şirketi Cenovus Energy için 1 Kasım’daki üçüncü çeyrek bilanço öncesi 5,3%’lük bir hareket öngörüyor. 

Goldman, şirketin konsensüs tahminlerinin oldukça üzerinde bir bilanço açıklamasını bekliyor ve hisse başına kâr tahminlerinde en az 20% artış bekliyor. Cenovus hisseleri yılbaşından bu yana 6%’dan fazla artış gösterdi. 

🚚 Öte yandan nakliye devi FedEx Goldman’a göre yaklaşık 6%’lık bir artış potansiyeline sahip. Şirjet, 19 Aralık’ta ikinci çeyrek bilançosunu açıklayacak. 

Nakliye devinin hisseleri ocak ayından bu yana yaklaşık 46% yükseldi. Goldman analistleri, önümüzdeki çeyrek bilançosunda hisse başına kârın Wall Street tahminlerine kıyasla en az 20% daha yüksek gelebileceğini düşünüyor. 

💻 Çip üreticisi ve yapay zekâ yıldızı Nvidia da 21 Kasım’da üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra 9,2%’lik bir artış potansiyeliyle Goldman listesine girdi. Goldman analistleri, hisse başına kârın mevcut Wall Street tahminlerine kıyasla 3% daha yüksek olabileceğini tahmin ediyor. Hatırlarsan Nvidia, 2023 yılında arka arkaya çeyrek dönemlerde analistlerin beklentilerini iki kez aştı. 

Goldman Sachs’ın Bilanço Sezonu Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC