Borsa Yorumları

Goldman Sachs, Gözden Kaçan Biyofarma Hisselerinin Alınmasını Öneriyor!

October 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, Gözden Kaçan Biyofarma Hisselerinin Alınmasını Öneriyor!

Goldman Sachs’a göre, az bilinen bu Kaliforniya kökenli biyofarma hisseleri kısa vadede 80% değer kazanabilecek gibi görünüyor.

Gossamer Bio (GOSS), ölümcül bir yüksek tansiyon türü olan pulmoner arteriyel hipertansiyon hastalığının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirdiği Seralutinib ilacının ikinci faz deneylerini tamamlamak üzere. 

Analist Paul Choi, şirket hisseleri içi, deney sonuçlarına bağlı olarak 22 dolar fiyat hedefi veriyor. Choi, “TORREY verileri umduğumuz gibi olumlu gelirse, [pulmoner arteriyel hipertansiyon] için cazip bir piyasa seçeneği ve aktif kaldıraç fırsatı göz önünde bulundurulduğunda GOSS’a yönelik stratejik ilginin artacağını öngörüyoruz.” dedi.

Choi’nin bu açıklamasının ardından şirket hisseleri perşembe günü 5% değer kazandı.

Analist ayrıca, bazı lenfoma türlerini ve çoklu doku sertleşmesi vakalarını da kapsayan bir dizi hastalığın tedavisi için deney aşamasında olan Bruton tirozin kinaz inhibitör ilaçları projesini de umut vadedici olarak görüyor.

Gossamer hisseleri yılbaşından bu yana 9% değer kazanmış durumda. Bankanın hedef fiyat beklentileri çarşamba günkü kapanışa göre 78% oranında yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

Analist, “GOSS tarafından yürütülmekte olan proje konusunda son derece iyimseriz ve risk-kazanç profilinin mevcut seviyede ideal olduğu görüşündeyiz.” dedi.

Goldman Sachs, Gözden Kaçan Biyofarma Hisselerinin Alınmasını Öneriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı