Borsa Yorumları

Goldman, Nisan Ayında Bu Hisselere “AL” Diyor

April 1, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Goldman, Nisan Ayında Bu Hisselere “AL” Diyor

Goldman Sachs analistleri, güçlü bir ilk çeyreğin ardından nisan ayına girerken yukarı yönlü hareket edebilecek bir dizi hisse belirledi.

İkinci çeyrek başlarken bazı şirketlerin iyi konumlandığını düşünen bankanın favorileri arasında gıda, finans ve lojistik sektörleri öne çıkıyor. 

Dilersen lafı daha fazla uzatmadan Goldman Sachs’ın “AL” notuyla değerlendirdiği hisseleri detaylıca inceleyelim.

🍔 Arcos Dorados (ARCO)

McDonald’s’ın (MCD) Latin Amerika’daki operatörü 2024’te 12%’nin üzerinde değer kaybetti ancak Goldman Sachs’a göre bu dip satın almaya değer.

Analist Thiago Bortoluci, “Arcos’ta süregelen satış dalgasının gerekçesiz olduğunu ve hissenin Brezilya’nın en hızlı büyüyen perakendecilerinden birinde pozisyon almak isteyen yatırımcılar için benzersiz bir satın alma fırsatı yarattığını düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Şirketin zincir mağaza satışlarının güçlü olduğunu ve Arcos’un Brezilya’nın rekabetin yetersiz olduğu birçok bölgesinde pay kazanmaya devam ettiğini söyleyen Bortuluci, hissedeki aşağı yönlü harekete rağmen, Arcos’un görmezden gelinemeyecek kadar cazip olduğunu söyledi:

Tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın sermaye getirisi, hızlanan mağaza açılışları, ve nispeten kolay bir rekabet geçmişi ile 2024’ü Arcos için istikrarlı büyüme, gelişmiş liderlik konumu ve daha yüksek değerlemeler için bir yıl olarak görüyoruz.

📊 Nasdaq (NDAQ)

Analist Alexander Blostein’a göre, bu yıl 8%’in üzerinde değer kazanan endeks ve küresel piyasalar şirketi için birkaç olumlu katalizör belirmeye başladı.

Banka, bu hafta başında NDAQ’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve  büyümenin hızlanmasıyla birlikte şirketin nihayet bir dönüm noktasına ulaştığını söyledi.

Blostein, Nasdaq’ın “finans teknolojisi ve endeks gelirlerinin şirketin değerleme katsayısını zaman içinde yükselteceğini” düşünüyor ve şirketin yakında hisse geri alım hamleleri yapabileceğini belirtiyor. 

Blostein, “NDAQ’ın borçlanma ve temettülerin ardından fazla serbest nakit akışı yaratma kabiliyeti göz önüne alındığında, bunun 2025’ten itibaren geri alımları gerçekleştirmek için önemli bir fırsat yarattığına inanıyoruz. Nasdaq, iyileşen piyasa zemininden faydalanmaya hazırlanıyor.” dedi.

📦 United Parcel Service (UPS)

Goldman bu hafta başında, lojistik devinin hisselerinin alım sinyalleri vermeye başladığını düşünüyor. 

Analist Jordan Alliger, şirketin son yatırımcı toplantısından hisselerin yükselişe geçmek için bolca alanı olduğundan emin olarak ayrıldığını söylüyor.

Yönetimin 2026 yılına kadar gelir ve marj büyümesi üzerindeki etkileriyle birlikte pazara nüfuz etme ve verimlilik konusundaki çeşitli girişimleri tartışığını belirten Alliger, yatırımcıların büyüme konusundaki korkularının büyük ölçüde abartıldığını söyledi.

Alliger, “Bununla birlikte, büyümenin son birkaç yıldır zorlandığının farkındayız ve UPS’in piyasaların kendisine güvenmesi için yeniden hız kazanmasının mümkün olduğunu kanıtlaması gerekecek.” diye ekledi.

UPS hisseleri, 2024’te bugüne kadar 5%’ten fazla değer kaybetti.

Yine de analist, “Hacimlerin nihayetinde toparlanacağına, maliyetlerin ılımlı hale geleceğine ve verimlilik tasarruflarıyla birleştiğinde marjı gerçekten yükselteceğine inandığımız için UPS’in ‘AL’ notunu koruyoruz.” dedi. 

Goldman, Nisan Ayında Bu Hisselere “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC