Borsa Yorumları

Goldman, Bu Hisselerde Kaçınılmaz Bir Büyüme Potansiyeli Görüyor

November 14, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman, Bu Hisselerde Kaçınılmaz Bir Büyüme Potansiyeli Görüyor

Goldman Sachs, makro ekonomik ortamdaki belirsizliğe rağmen, büyümek için oldukça iyi konumlanmış ve “AL” notu verdiği bir dizi hissenin arkasında duruyor. 

Goldman’ın uzun vadede kaçınılmaz bir şekilde artış göreceğine inandığı bu isimlere ve analist yorumlarına birlikte bakmaya ne dersin?

🚧 Booz Allen Hamilton (BAH): Bu yıl 20% yükselen hükümet ve askeri müteahhitlik şirketinin hisseleri, Goldman’a göre daha da yükselmek için hareket alanına sahip.

Analist Noah Poponak, şirketin ekim sonundaki karışık bilançosunun ardından hisseye yönelik boğa (artış beklentisi) konumunu koruyor:

“Booz Allen yine konsensüs gelir tahminlerini aştı ve organik olarak 15% büyüyerek ulusal güvenlik sektöründe neredeyse tüm rakiplerinin çok önünde bir hızda ilerlemeye devam etti.

Hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 133 dolardan 136 dolara yükselterek BAH’ı oldukça cazip olarak tanımlayan Poponak, “BAH’ın birden fazla büyüme alanında pazar lideri pozisyonları ile hükümet bilişim teknolojilerinde güçlü bir konuma sahip olduğuna inanmaya devam ediyoruz ve orta vadede finansal performansta daha fazla güçlenme bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

Öte yandan analist, marjların beklenenden biraz daha düşük olduğunu kabul etse de bu endişelerin abartıldığını belirtiyor. 

🍷 Contellation Brands (STZ): Analist günü etkinliğinin ardından bira ve şarap üreticisini “kaçınılmaz bir büyüme yolunda” olarak gören analist Bonnie Herzog, şirket yönetiminin gelecek yıllarda güçlü ve sürdürülebilir kârlılık büyümesi vizyonunun hisseye yönelik iyimserliği desteklediğini belirtiyor.

Herzog, Constellation’ın hissedarları için etkileyici bir stratejisi olduğunu ve ileriye dönük olarak cebinde çeşitli araçlar barındırdığını düşünüyor. Bu araçlar arasında hisse geri alım planı, yeni ürünlerin geliştirilmesi ve farklı demografik gruplara yönelik cazibenin artırılması yer alıyor.

Herzog, “STZ’nin, üst düzey değerlemeyi desteklemesi gereken üst düzey hacim odaklı bir büyüme ile ABD tüketici ürünleri arasında en iyi büyüme hikayelerinden biri olmaya devam ettiğine inanıyoruz.” diyor. 

ℹ️ Monday (MNDY): Analist Kash Rangan’a göre, İsrail merkezli proje yönetim şirketi tüm silindirleri ateşliyor.

Hisse geçtiğimiz ay 6% değer kaybetti ancak analist son dönemde görülen düşük performansa ilişkin endişelerin abartıldığını söylüyor. Rangan esasen şirket için önümüzdeki aylarda çok sayıda olumlu katalizör görüyor.

Bunlardan biri de şirketin aralık ayı başındaki analist günü etkinliği. 

Bunun yatırımcıların MNDY’nin toplam adreslenebilir pazar fırsatını ölçmelerine yardımcı olacağına ve şirketin uygulanabilir kurumsal düzeyde bir yazılım şirketi olma yolunda sağlam bir yola sahip olduğuna dair güvenimizi teyit edeceğine inanıyoruz.

Goldman, Bu Hisselerde Kaçınılmaz Bir Büyüme Potansiyeli Görüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC