Borsa Haberleri

Gen İlaç’tan Yeni İhale Açıklaması

March 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç’tan Yeni İhale Açıklaması

Gen İlaç (GENIL), Devlet Malzeme Ofisi tarafından düzenlenen ihalelere ilişkin olarak açıklama yaptı.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu ihale, Gen İlaç’ın ilaçlarını satmak üzere şirket tarafından yetkilendirilen Salutem Ecza Deposu Medikal şirketine verildi. Buna göre ihale kapsamında satılacak ilaçlar, Gen İlaç tarafından temin edilecek.

Bu kapsamda satılacak ilaçların, Gen İlaç’ın satışlarına 44,5 milyon TL katkı yapacağı ifade edildi.

Gen İlaç, dün yaptığı açıklamada yenilikçi ilaçlar geliştirmekte olan ve Amerikan Nasdaq borsasında işlem gören Jaguar Health’e (JAGX) ortak olacağını duyurmuştu. Ek olarak Gen İlaç, Jaguar’ın geliştirdiği Mytesi isimli ilaca ilişkin olarak şirketle işbirliği anlaşması yaptığını belirtmişti.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Gen İlaç'tan Yeni İhale Açıklaması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP