GENIL Hisse - Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺71,00

Güncel Fiyat

₺76.893.702,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.35 (-0.49%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

GENIL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺71,00

Satış

₺71,00

Günlük Değişim %

-0,49%
Günlük Hacim (TL) ₺76.893.702,70
Taban ₺63,90

Haftalık En Yüksek

₺72,90

Aylık En Yüksek

₺72,90
F/K 25,66

Piyasa Değeri

₺21.300.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

20,65%
Volatilite 2,87%

Açılış Fiyatı

₺71,25

Alış

₺70,95

Günlük Değişim (TL)

₺-0,35
Tavan ₺78,10

Haftalık En Düşük

₺68,45

Aylık En Düşük

₺64,00
PD/DD 3,74

Sermaye

₺300.000.000,00
Net Kâr ₺829.939.919,00

GENIL - Şirket Hakkında

GENIL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. GENIL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

05/08/1997

Halka Arz Tarihi

30.07.2021

Sektör

Tıp ve ilaç sanayinde kullanılan kimyasal maddeler teşhis reaktiflerin, radyoaktif tanı kitlerinin, eczane ve hastane levazımatının alım ve satımı

Çalışan Sayısı

619

Adres

Mustafa Kemal Mahallesi 2119 Sokak No: D:3 Çankaya Ankara

Merkez

TR

GENIL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1998 senesinde kurulan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç şirketi olmaya devam ediyor. Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. nöroloji, endokrinoloji ve nefroloji başta olmak üzere onkoloji, hematoloji ve pediatri branşlarında nadir görülen hastalıkların tedavisinde ve bu hastalıklara bağlı olarak gelişmekte olan fonksiyon bozukluklarının tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlarıyla sağlık sektöründe hizmet veriyor.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Hakkında:

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1998 senesinde Abidin Gülmüş tarafından kurulmuştur. Şirket ilaç ve sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günden beri sürekli gelişmekte ve büyümekte olan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. günümüzde Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. özellikle nadir görülen hastalıklar ve karşılanamayan sağlık ihtiyaçları alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Şirket her biri alanında uzman olan kadrosuyla dünya çapında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yenilikçi çalışma politikalarına ve geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ilaç sektörünün küresel bir aktörü haline gelmiştir.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin faaliyet gösterdiği alanlar arasında nöroloji, endokrinoloji, nefroloji, onkoloji, hematoloji ve pediatri branşları yer almaktadır. Şirket bu branşlar ve onlara bağlı olarak gelişen fonksiyon bozukluklarının giderilmesinde kullanılan ilaçları üretmektedir.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ankara’da toplamda 43 bin metrekarelik alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketin faaliyetleri yalnızca Türkiye ile sınırlı bulunmamaktadır. Uluslararası hizmet veren Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyetlerini Avrupa, Kazakistan ve Rusya’da da sürdürmektedir.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 28 ila 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında 10,75 TL sabit fiyat ile halka arz olmuştur. Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri GENIL hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl GENIL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına GENIL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca GEN ILAC VE SAGLIK URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
GENIL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.