Borsa Haberleri

Gen İlaç, ABD’li İlaç Firması Jaguar Health’e Ortak Oluyor

Mart 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Gen İlaç, ABD’li İlaç Firması Jaguar Health’e Ortak Oluyor

Gen İlaç (GENIL), yenilikçi ilaçlar geliştirmekte olan ve Amerikan Nasdaq borsasında işlem gören Jaguar Health’e (JAGX) ortak oluyor. Ek olarak Gen İlaç, Jaguar’ın geliştirdiği Mytesi isimli ilaca ilişkin olarak şirketle işbirliği anlaşması yaptı.

Şirket tarafından KAP’a yapılan bildirime göre taraflar arasında imzalanan hisse alım sözleşmesiyle Gen İlaç, sermaye artırımı yoluyla Jaguar Health’e 6,70% ortak olacak. Ortaklık işlemlerinin 20 Mart 2024 (bugün) itibarıyla tamamlanacağı ifade edildi.

Geliştirdiği İlaç Konusunda İşbirliği Yapıldı

Diğer yandan Gen İlaç, Jaguar’ın geliştirdiği Mytesi isimli ilaç için şirketle işbirliği anlaşması imzaladı. Yapılan açıklamaya göre söz konusu ilaç, Crofelemer US (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) onaylı.

İşbirliği ilacın, HIV ile ilişkili ishal başta olmak üzere, Crofelemer’in etkili olacağı faz 3 aşamasında olan kanser tedavisi ilişkili ishal de dahil tüm endikasyonlarına yönelik olarak yapıldı.

Anlaşma çerçevesinde, Gen İlaç, bitmiş ürünleri üretecek olup aynı zamanda bahse konu endikasyonlara yönelik Türkiye, Belarus, Ukrayna, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Rusya ve Gürcistan’da münhasır satış ve pazarlama haklarına sahip olacak.

Jaguar Health Hakkında

Jaguar Health, Inc. (Jaguar), özellikle kronik zayıflatıcı ishal gibi semptomları içeren aşırı aktif bağırsakla ilişkili mide-bağırsak rahatsızlığı olan insanlar ve hayvanlar için yağmur ormanı alanlarındaki bitkilerden sürdürülebilir şekilde elde edilen yeni tescilli reçeteli ilaçlar geliştirmeye odaklanmış ticari aşamada bir ilaç şirketidir. Jaguar grup şirketi Napo Pharmaceuticals, çeşitli karmaşık hastalık durumlarında temel destekleyici bakım ve ihmal edilen gastrointestinal semptomların yönetimi için reçeteli ilaçları geliştirmeye ve ticarileştirmeye odaklanmaktadır. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP