Bültenler

GameStop Hisse Bölünmesi Kervanına Katılmak İstiyor

April 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GameStop Hisse Bölünmesi Kervanına Katılmak İstiyor

2020’nin sonlarına doğru 15-16 dolar seviyelerindeyken, 2021’nin başlangıcında 400 dolar seviyelerini gören ama şu an 150 dolar seviyelerine kadar gerileyen GameStop (GME), hisse bölünmesi kervanına katılmak istiyor. 

  • Ne olmuştu? Melvin Capital, GameStop hisselerini açığa sattıktan kısa bir süre sonra Reddit ve Twitter’da toplanan ve Elon Musk gibi popüler figürlerin desteğini arkasına alan bir internet topluluğu, 2021 yılının başlarında iflas edeceği düşünülen şirketin hisselerini satın alarak GameStop’ın hisselerinin 400 dolar seviyelerine kadar çıkmasına yol açmıştı. 
  • Hisse sayısı 300 milyondan 1 milyara çıkarılıyor: Şirket, dün piyasa kapandıktan sonra yıllık toplantısında hissedarların, yetkili hisse sayısını 300 milyondan bir milyara çıkarmak istediklerini söyledi. 
  • GameStop neden hisse sayısını artırmak istiyor? GameStop, daha yüksek hisse sayısının şirketin “hisse bölünmesi uygulamasına” ve “gelecekteki kurumsal ihtiyaçlar için esneklik sağlamasına” olanak sağlayacağını söyledi.
  • Şirketin hisseleri kaça kaç oranında bölünecek? Şirket, hisse bölünmesinin nasıl paylaşılacağını belirtmedi.
  • Haber sonrası şirketin hisselerinde ne yaşandı? Perakende yatırımcılar tarafından Reddit ve Twitter’da oldukça fazla ilgi gören video oyun perakendecisinin hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde 16% arttı.
  • Başka hangi hisseler bölünmeyi planlıyor? Tesla (TSLA), Alphabet (GOOGL) ve Amazon (AMZN), son aylarda hisselerini bölme planlarını açıkladı.
  • Analistler GameStop hakkında ne düşünüyor? Wall Street analistleri, teknolojiye, müşteri hizmetlerine ve blok zinciri çabalarına yatırım yaparak kendini değiştirme planlarına rağmen, GameStop’ın değerlemesine hâlâ şüpheyle yaklaşıyor. 

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

GameStop Wants to Split Its Stock. The Meme Stock Is Surging.

GameStop Hisse Bölünmesi Kervanına Katılmak İstiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı