Borsa Yorumları

Fiyatı İkiye Katlanabilecek 2 Hisse

May 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Fiyatı İkiye Katlanabilecek 2 Hisse

Piyasalarda bu yıl değerlemelerin fazla arttığı endişelerine karşılık, Redburn yatırımcılar için hâlâ uzun vadeli fırsatlar olduğunu düşünüyor. 

Redburn analistleri, geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda “Gelecek üç yılda hangi hisselerin ikiye katlanabilecek bir kapasitesi var? Rekabetçi, finansal ortamda veya yönetim hamlelerinde olası bir değişimin hissedarlara değer kazandırabilecek 12 hisseyi seçtik.” ifadelerini kullandı. 

Çeşitli sektörlerden seçilen hisseler arasından biz de ikisini senin için derledik. 

💻 Amazon (AMZN): Redburn analistlerine göre, Amazon’un bulut segmenti Amazon Web Services (AWS) yapay zekâ trendlerinden faydalanmak için çok iyi bir konumda. 

Analistler, “Yeni yapay zekâ çağında, daha yüksek bir değer payı kazanarak şirketin tüm segmentlerinin ekonomisini dönüştürecek bir süper uygulama yolunda.” yorumunu yapıyor. 

Redburn’a göre şirket hissesinin ikiye katlanabilmesi için iki faktör çok önemli: Ciddi bilanço artışı ve birden fazla alanda genişleme. Analistler, Amazon’un hem perakende hem de AWS bilançosunda artış bekliyor. 

✈️ Sabre (SABRP): Seyahat teknolojisi şirketi Sabre hisselerinin önünü açık gören Redburn, şirket için “iki katın üzerinde” büyüme bekliyor. 

Redburn, ABD’de havayolu rezervasyonlarının dağıtım sisteminden sorumlu şirket için “Şirketin 2025 FAVÖK (faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr) hedefine ulaşması için istikrarlı bir yönde ilerlediğini düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Fiyatı İkiye Katlanabilecek 2 Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC