Borsa Haberleri

Enerjisa ve Kontrolmatik Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Mart 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Enerjisa ve Kontrolmatik Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Sabancı Holding (SAHOL), 50% pay sahibi olduğu Enerjisa (ENJSA) ve Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) arasında sözleşme imzalandığını duyurdu.

KAP açıklamasına göre anlaşma kapsamında Kontrolmatik Teknoloji, Enerjisa’nın depolamalı rüzgar enerjisi santrallerinin elektrifikasyon ve trafo merkezleri kurulumlarını anahtar teslim olarak gerçekleştirecek.

Diğer yandan Kontrolmatik Teknoloji iştiraki Pomega’nın ürettiği yerli üretim enerji depolama sistemleri, Enerjisa’nın, depolamalı enerji santrali projelerine tedarik edilecek.

Anlaşma kapsamında Enerjisa Progresiva Enerji Yatırımları’nın inşa edeceği 1 GWh kapasiteli enerji depolamalı tesisine ait tüm piyasa operasyonları yürütme görevini üstlenecek. Enerjisa Üretim’in dijital oluşumu Senkron Energy’nin geliştirdiği yazılımlar, Progresiva’nın tesisinde ve Kontrolmatik’in diğer projelerinde kullanılacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:  KAP