Yeni Halka Arzlar ve Halka Arz Takvimi

Ebebek Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Ebebek Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023
Google News Icon Takip Et

Ebebek Mağazacılık halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

Bu yazımızda Ebebek Mağazacılık’ın halka arz özelliklerini; şirketi, yatırımlarını ve detaylarını inceleyeceğiz.

Halka arz nedir? Halka arz dağıtım şekilleri, fiyat istikrar politikaları nedir? diye merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan halka arz içeriğine ulaşabilirsin. 

Ayrıca Borsa İstanbul halka arz takvimi ve yeni halka arzlardan anında haberdar olmak istiyorsan linklere tıklayarak sayfamızı kaydedebilirsin!

İçindekiler:

 • Ebebek Mağazacılık Ne İş Yapar?
 • Ebebek Mağazacılık Arz Fiyatı Ne Kadar?
 • Ebebek Mağazacılık Ne Zaman Halka Arz Olacak?
 • Ebebek Mağazacılık Borsa Kodu
 • Ebebek Mağazacılık Halka Arz Büyüklüğü
 • Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?
 • Katılım Endeksine Uygun Mu?
 • Ebebek Mağazacılık Kimin?
 • Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları
 • Ebebek Mağazacılık Gelirlerinin Kullanım Yerleri
 • Ebebek Kâr Dağıtım Politikası
 • Halka Arz Dağıtım Metodu
Ebebek Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Ebebek Mağazacılık Ne İş Yapar?

Şirket, anne-bebek ürünleri perakende satış pazarında faaliyet göstermektedir. Ürün gamı 4 ana kategori ve 11 alt kategoride yaklaşık 11.800 farklı ürün içermektedir.

Ana kategoriler, hızlı tüketim ürünleri, tamamlayıcı ürünler, bebek araç ve gereçleri ve tekstil ürünlerinden oluşmaktadır.

Alt kategoriler ise emzirme ürünleri, beslenme gereçleri, güvenlik ürünleri, banyo ve sağlık, tekstil, bebek bezi, bebek mamaları, bebek bakım ve temizlik ürünleri, bebek araç-gereçleri ve mobilya ürünleri, oyuncak-eğlence-eğitim ve ıslak mendil kategorileridir.

Şirketin hedef müşteri kitlesi, bebek sahibi olmayı düşünen, bebek bekleyen anne-baba adayları ve bebeğini büyüten anne ve babalar ile 0-4 yaş arası bebeklerin yakınlarıdır. Şirket, hedef müşteri kitlesini “bebeveyn” olarak adlandırmaktadır.

Şirket ürünlerin satışını iki ana satış kanal vasıtasıyla yürütmektedir. Bunlar, tamamına şirketin işlettiği ebebek perakende mağazaları ve e-ticaret kanalıdır. Ebebek perakende mağazaları Türkiye sınırları içerisinde ve 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla 200 adettir. E-ticaret kanalında satışlar şirket web sitesi www.ebebek.com ve üçüncü taraf e-ticaret platformları üzerinden sürdürülmektedir.

Ebebek Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Ebebek Mağazacılık hissesi 46,50 TL’den halka arz olacak.

Ebebek Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Ebebek Mağazacılık halka arz tarihinin 29-31 Ağustos ve 1 Eylül olarak açıklandı. Halka arz için talep toplama süresi ise 3 gün oldu.

Ebebek Sembolü Ne Olacak? Ebebek Borsa Kodu

Ebebek Mağazacılık hissesinin sembolüEBEBKolacak.

Ebebek Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Ebebek Mağazacılık halka arzının büyüklüğü 1,8 milyar TL olarak açıklandı.

Ebebek Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

Ebebek Mağazacılık’ın  halka arz açıklık oranı 29,41%’dır. Toplamda 40 milyon adet lot dağıtılacaktır. 

Ebebek Katılım Endeksine Uygun Mu?

Ebebek Mağazacılık faiz hassasiyeti olanlar için katılım endeksine uygun işlem görecek.

Ebebek Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Ebebek Kimin?

Ebebek Mağazacılık şirketinin 11 ortağı bulunmaktadır. Şirket paylarının 25,59%’u Ahmet Afif Topbaş’a, 19,60%’ı Mahmud Muhammed Topbaş’a, 19,59%’u Musa Topbaş’a, 13,42%’si Halil Erdoğmuş’a, 7,43%’ü Fatma Hande Topbaş’a, 7,43%’ü Fatma Zehra Ülker’e, 4,91%’i  Kamal Anthony Hatoum, 0,97’si Osman Mollalioğlu’na, 0,54’sü Mustafa Latif Topbaş’a, 0,49% Tahir Uğur Temizer’e ve 0,03%’ü Bedia Ebru Işın’a aittir.

Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları (Tahmini)

 • 1 Milyon katılım – 19 Lot (883 TL).
 • 1.2 Milyon katılım – 16 Lot (744 TL).
 • 1.4 Milyon katılım – 14 Lot (651 TL).
 • 1.6 Milyon katılım – 12 Lot (558 TL).
 • 1.8 Milyon katılım – 11 Lot (511 TL).
 • 2 Milyon katılım – 9 Lot (418 TL) dağıtabilir.

Ebebek’in Finansal Gücü

2023/3 Hasılat: 1,8 Milyar TL

2023/3 Brüt Kâr: 576,6 Milyon TL

2022 Hasılat: 4,5 Milyar TL

2022 Brüt Kâr: 1,5 Milyar TL

2021 Hasılat: 2,0 Milyar TL

2021 Brüt Kâr:  669,3 Milyon TL

2020 Hasılat: 1,5 Milyar TL

2020 Brüt Kâr: 496,7 Milyon TL

Şirketin net satışları 31 Aralık 2020 tarihinde sona eren mali yılda 1.522.090.686 TL iken 31 Aralık 2021 tarihinde sona eren mal yılda 35,50%’lik bir artışla 2.062.506.972 TL’ye, 31 Aralık 2022 tarihinde sonra eren mali yılda 121,53%’lik artışla 4.569.147.722 TL’ye ulaşmıştır.

2023 yılın ilk çeyreğinde net satışlar 1.833.186.798 TL olarak gerçekleşmiş olup 2022 yılı ilk çeyreğinde 801.267.726 TL’lik net satışlara göre 128,79% artış göstermiştir.

(Kaynak: Ebebek Taslak İzahname)

Ebebek Taahhüt, Fiyat İstikrarı ve Hedefleri

 • 1 yıl boyunca ihraççı pay satışı yapılmayacak.
 • 1 yıl boyunca ortaklar tarafından pay satışı yapılmayacak.
 • 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.
Ebebek Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

Yurt içi ve Yurt dışı Mağazalaşma ve Online Kanal Yatırımlar: Şirket yurt içinde hem geleneksel kanal mağaza sayısını çoğaltmayı hem de yeni konsept mini magazalar ile ülke çağında yaygınlığını daha da artırmayı hedeflemektedir. Diğer yandan şirket, 2022 sonu itibariyle Ingiltere’de ebebek.co.uk sitesi üzerinden online satış operasyonlarına başlamıştır.

Önümüzdeki dönemde İngiltere’de mağazalaşmayı; hem kıta Avrupası’nda hem de Ortadoğu’da yeni pazarlara girmeyi hedeflemektedir. Halka arzdan elde edilen fonun 55%’i kadarıyla yurt içi ve yurt dışı mağazalaşma ve online kanal yatırımlarının finansmanı planlanmaktadır.

Yenilenebilir Enerji (GES) Yatırımları: Şirket 1 yıl içerisinde yapacağı güneş enerjisi yatırımlar ile elektrik giderlerine harcanan kaynakların azalmasını hedeflemektedir. Bu hedefe yönelik olarak, halka arzdan elde edilen fonun yaklaşık 10%’unun, güneş, enerjisi yatırımlarının finansmanında kullanılması planlanmaktadır.

Net İşletme Sermayesi Finansmanı: Net işletme sermayesi finansmanını sağlamak amacıyla, halka arzla elde edilen fonun yaklaşık 35%’inin kullanılması planlanmaktadır.

Ebebek Kâr Dağıtım Politikası

Kâr payını nakden veya bedelsiz pay verilmesi şeklinde dağıtmayı hedeflemektedir.. Bu politikanın uygulaması ve dağıtılacak olan kâr payının oranı, şirketin yatırım ve finansman stratejileri ile ihtiyaçlari, ilgili mevzuatta gerçekleşen değişimler ve gelişmeler, piyasa beklentileri, şirketin orta ve uzun vadeli stratejileri, şirketin veya iştirakler ile bağlı ortaklıkların sermaye ve yatırım gereksinimleri, kârlılık, finansal durum, borçluluk ve nakit durumu ve ulusal ve küresel ekonomik şartlar da dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere bir takım unsurlara bağlıdır. Bu şartlar doğrultusunda dağıtılabilir kârın oranı, her yıl Yönetim Kurulu’nun önerisi ve Genel Kurul’un onayı ile azaltılabilir veya yukarıda yer alan esaslar çerçevesinde herhangi bir kâr dağıtımı yapılmamasına karar verilebilir.

Ebebek Halka Arzı Oransal mı Yoksa Eşit mi Olacak?

Ebebek halka arzı bireysele eşit dağıtım olarak gerçekleşecektir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu KamuyuAydınlatmaPlatformu (www.kap.org.tr), https://www.e-bebek.com/ web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Onaylı İzahname