Borsa Haberleri

Doğan Holding, GWIND’ın Kurulu Gücünü 1000 MW’a Çıkarmayı Hedefliyor

Şubat 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Doğan Holding, GWIND’ın Kurulu Gücünü 1000 MW’a Çıkarmayı Hedefliyor

Doğan Holding (DOHOL) CEO’su Çağlar Göğüş, şirketin iştiraki olan Galata Wind’ın (GWIND) kurulu gücünü 2025’te 550 MW’a 2027-2028 arasında da 1000 MW’a çıkarma hedefleri olduklarını açıkladı.

Holding’e ilişkin bilgiler veren Göğüş, Karel Elektronik’in (KAREL) önemli bir varlık olduğuna dikkat çekerek ” Elektronik konusunda birçok sektöre hizmet veriyor. Beyaz eşya, savunma sanayi gibi. Ayrı zamanda altyapı hizmeti veriyor. Modernizasyon yatırımları devam ediyor. Kesinlikle burayı yatırım yaparak büyüteceğiz.” dedi.

“Halka Arz İçin 2025’te Aktif Olacağız”

Holding’in yeni halka arz yapıp, yapmayacağı sorularına Göğün 2024’ün “doğru” bir yıl olmadığını ifade ederek şöyle dedi:

“Halka arzlarda gelen kaynağın büyümeye kullanılması çok önemli. Zamanlamayı ona göre belirleyeceğiz. Düşündüklerimiz var ama 2024 bizim için doğru zaman olmayacak. Şirketi 2024’te hazır hale getirerek 2025’te bu konuda daha aktif olacağız. “

Dönüştürülebilir malzemeden elyaf üretimi yapan GAMA şirketine ortak olduklarını hatırlatan Göğüş “Rekabet Kurumu onayladı. Bu şirketi de portföyümüze kattık. dönüştürülebilir malzemeden elyaf üretimi inandığımız bir iş. Önemli beklentilerimiz var. GAMA’nın global bir şirket olabiliceğini öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Göğüş, mevcut portföylerini ve yatırımlarını artıracaklarının altını çizdi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT