DOHOL Hisse - Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.

₺17,27

Güncel Fiyat

₺375.431.190,38

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.08 (0.47%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DOHOL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺17,27

Satış

₺17,27

Günlük Değişim %

0,47%
Günlük Hacim (TL) ₺375.431.190,38
Taban ₺15,55

Haftalık En Yüksek

₺17,77

Aylık En Yüksek

₺17,77
F/K 18,52

Piyasa Değeri

₺45.195.522.491,57

Yabancı Oranı (%)

16,74%
Volatilite 2,04%

Açılış Fiyatı

₺17,15

Alış

₺17,26

Günlük Değişim (TL)

₺0,08
Tavan ₺18,99

Haftalık En Düşük

₺16,28

Aylık En Düşük

₺15,37
PD/DD 0,83

Sermaye

₺2.616.996.091,00
Net Kâr ₺2.440.014.000,00

DOHOL - Şirket Hakkında

DOHOL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DOHOL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

22/09/1980

Halka Arz Tarihi

14.06.1993

Sektör

Bankaclık ,sigortacılık, medya, pazarlama, turizm ve sanayi

Çalışan Sayısı

7716

Adres

Altunizade. Burhaniye Mahallesi. Kısıklı Caddesi. No:65 34676 Üsküdar İstanbul

Merkez

TR

DOHOL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.

Doğan Şirketler Grubu Holding Anonim Şirketi (A.Ş.), iş dünyasına ilk adımını Aydın Doğan'ın 1959 yılında Mecidiyeköy vergi dairesine kaydolması ve 1961’de otomotiv alanında ilk şirketini kurmasıyla atıyor. Günümüzde Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. ya da yalnızca Doğan Holding ismiyle anılan ve iş dünyasının önemli şirketlerinden biri olan şirketin 1980 yılında holdinge dönüştüğü biliniyor. Doğan Holding enerji, demir çelik sanayisi, otomotiv, finans, eğlence ve gayrimenkul gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren İstanbul merkezli bir holding olarak hizmet veriyor. Şirketin Hürriyet Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Fanatik ve Posta Gazetesi, D-Smart, CNN Türk, Kanal D ve Cartoon Network gibi çok sayıda alt kuruluşu bulunuyor. Şirketin medya kuruluşlarının büyük bir çoğunluğunun 2018 yılında Demirören Holding'e satıldığı biliniyor.

Doğan Şirketler Grubu Hakkında:

Faaliyet alanı son derece geniş olan Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş, Türkiye’nin en büyük kurumlarından biri olarak anılmaktadır. Şirket akaryakıt ürünlerinin dağıtımından elektrik üretimi ve ticaretine, otomotiv ticareti ve pazarlamasından endüstriye kadar pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. eğlence ve medya, turizm ve dış ticaret, internet, finans ve yatırım ve gayrimenkul yatırımcılığı gibi farklı alanlarda projelerini yürütmektedir.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., 14-18 Haziran 1993 tarihlerinde YTL öncesi 5.200 TL fiyatla işlem görmüştür. Şirketin halka arzı TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığında gerçekleşmiştir. Fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 35,79 olduğu bilinmektedir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 21 Haziran 1993’tür. 

Doğan Şirketler Grubu hisseleri DOHOL hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Şirket BİST TEMETTÜ 25, BİST MALİ, BİST TÜM, BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 25, BİST 100, BİST TEMETTÜ, BİST YILDIZ, BİST İSTANBUL, BİST HOLDİNG  ve YATIRIM, BİST 100-30, BİST 50, BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ve BİST KURUMSAL YÖNETİM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DOHOL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DOHOL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DOGAN SIRKETLER GRUBU HOLDING A.S. hissesi alabilirsin.
DOHOL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.