Borsa Yorumları

Değer Arayanlar Bu Hisseleri Kaçırmamalı – Goldman Sachs

November 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Değer Arayanlar Bu Hisseleri Kaçırmamalı – Goldman Sachs

Goldman Sachs, tatil sezonu ufukta görünmeye başlarken, değer arayan yatırımcıların üç hisseyi kaçırmaması gerektiğini düşünüyor.

Goldman’ın yatırımcılarına “sürekli olarak kazandıran” diye tanımladığı hisseleri detaylı bir şekilde incelemeye ne dersin? 

✈️ TransDigm Group (TDG): Goldman analisti Noah Poponak’a göre havacılık ve uzay üreticisi tabiri caizse gaza basmış durumda.

Hisse bu yıl şimdiye kadar 52% yükseldi ancak şirket, özellikle bu ayın başındaki güçlü bilançosu sonrasında hissenin daha da artması için hâlâ daha fazla alan görüyor.

Şirket, dördüncü mali çeyrekte her alanda başarılı oldu. Poponak, TransDigm’in tutarlı nakit akışı, sermaye dağıtımı ve marj artışı sergilemeye devam ettiğini de sözlerine ekledi.

TransDigm’i “çekirdek holding” olarak adlandıran analist, sabırlı uzun vadeli yatırımcıların ödüllendirileceğini sözlerine ekledi.

Şirketin bilançosunun ardından hissenin hedef fiyatını 1.059 dolardan 1.128 dolara yükselten Poponak, “Havacılık ve uzay sektöründeki toparlanmanın henüz başlarında olan, kâr marjlarında sürekli artış sağlayan ve kademeli olarak daha fazla sermaye dağıtan bu şirket, tartışmasız en favori iş modelimiz olmaya devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

🧮 Willis Towers Watson (WTW): Analist Robert Cox, müşterilere gönderdiği bir notta, küresel danışmanlık ve müşteri çözümleri şirketi için dönüşümün devam ettiğini söyledi.

Cox, “Tam da geri dönüş girişimlerinin tuttuğuna dair en somut kanıtları gördüğümüz bir anda şirket, mevsimsel olarak güçlü gelir ve serbest nakit akışı çeyreğine giriyor.” diyor. 

Ekim ayı sonunda üçüncü çeyrek için güçlü bir kâr marjı açıklamasına rağmen Cox’a göre yatırımcılar şirketten hâlâ ürküyor. Ancak analist, hissede yukarı yönlü hareket için hâlâ bolca alan olduğunu söylüyor:

Şüpheciliğin devam ettiğini düşünüyoruz ancak dördüncü çeyrek beklentilerimizin gerçekleşmesi halinde bu durum hisse için kısa vadeli bir katalizör görevi görebilir.

Şirket hisseleri geçtiğimiz ay 14,5% artış gösterdi ve Cox da geçtiğimiz günlerde hedef fiyatını 175 dolardan 284 dolara yükseltti.

🎡 Warner Bros Discovery (WBD): Hollywood grevleri sona erdi ve analist Brett Feldman, Warner’ın bu ayın başlarında açıkladığı sağlam bilançonun ardından medya ve eğlence devi üzerindeki “AL” notunu koruyor. 

Şirket, WBD’nin süregelen dönüşüm çabaları ve maliyet verimliliğine ve çok daha az ölçüde grev avantajlarına odaklanması nedeniyle bu çeyrekte 2,06 milyar dolarlık serbest nakit akışı elde etti.” diyen Feldman ayrıca, Warner’ın doğrudan tüketiciye yönelik girişiminin ilerleme işaretleri gösterdiğini ve bunun şirkete 2024’e doğru ivme kazandıracağını söylüyor.

Feldman, bu yıl 13% yükselen Warner Brothers’ın hedef fiyatını 17 dolardan 15 dolara düşürdü ancak hissedarların hisseden vazgeçmemesi gerektiğini düşünüyor:

Tahminlerimiz ve hedef fiyatımız daha düşük olsa da, WBD’nin FAVÖK’ü büyüteceğini, önemli miktarda serbest nakit akışı üreteceğini ve bilanço kaldıracını önemli ölçüde azaltacağını düşündüğümüz için ‘AL’ notumuzu koruyoruz.

Değer Arayanlar Bu Hisseleri Kaçırmamalı - Goldman Sachs

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC