Borsa Yorumları

D.A. Davidson, Son Çeyrek İçin Favorilerini Açıkladı

September 29, 2023 • 3 dakika okuma süresi
D.A. Davidson, Son Çeyrek İçin Favorilerini Açıkladı

D.A. Davidson, piyasalar zorlu bir ay ve çeyrek dönemle karşı karşıya kalırken yatırımcılar için uzun vadeli favori yatırımlarını listeledi. 

Yatırımcıların sürekli faiz artırımı olasılığı ve etkisi konusunda endişelenmesi nedeniyle hisseler son aylarda düşük bir performans sergiledi. Çarşamba günkü kapanış itibariyle, S&P 500’ün ayı 5,2% ve üçüncü çeyreği yaklaşık 4% düşüşle tamamlaması bekleniyor. 

D.A. Davidson analistleri, şirketin tercihen “gerçek değerlerine” göre önemli bir iskonto ile işlem gören dayanıklı şirketleri kapsamayı amaçladığını belirterek, gelecek yıllarda daha iyi performans gösterecek şekilde konumlandırılmış kaliteli isimler sunuyor. 

Şirketler aynı zamanda D.A. Davidson’ın sağlam ve öngörülebilir bir gelir akışına, olumlu uzun vadeli eğilimlere sahip büyük bir pazara ve yüksek performans geçmişine sahip olma kriterlerine de uyuyor. 

Bu isimlere biraz daha yakından bakalım:

  • Axos Financial (AX)
  • Booking Holdings (BKNG)
  • F.N.B. (FNB)
  • Workday (WDAY)
  • Crowdstrike (CRWD)

Analist Rudy Kessinger, siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı CrowdStrike Holdings’in şirketin bu yılın başlarında tanıttığı “Charlotte” isimli üretici yapay zekâ teknolojisi sayesinde artan yatırımcı güvenine sahip olduğunu düşünüyor. 

Hisse 2023’te 54%’ten fazla artışla listede ocak ayından bu yana en yüksek artışı gören isim oldu. Şirket aynı zamanda Goldman Sachs’ın da gözdesi ve analistler, CRWD’nin “AL” notunu koruyarak hissenin hedef fiyatını da 175 dolardan 195 dolara taşıdı.

Finansal hizmet şirketleri F.N.B. Corporation ve Axos Financial, firmanın analistleri tarafından listelenen diğer uzun vadeli favoriler. 

Analist Manuel Navas, F.N.B.’nin daha küçük pazarlarında baskın pazar payına ve daha büyük pazarlarında güçlü konumlanmaya sahip olduğunu ve bazı bölgelerde daha büyük bankalardan pazar payı alabildiğini söylüyor. 

Analist Gary Tenner’a göre, ülke çapında Axos Bank’ın holding şirketi olan Axos Financial, diğer kurumlara göre maliyet avantajı olan benzersiz tek şubeli işletme yapısıyla “kalıcı bir güce” sahip. Hisse, bu yıl 3,6% değer kaybetti.

D.A. Davidson, Son Çeyrek İçin Favorilerini Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC